Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Santorini

Chtěli byste zažít exotiku, která na vás dýchne na evropském kontinentu? Navštivte Santorini, jeden z nejkrásnějších  řeckých ostrovů. Bájná Atlantida, jak se tomuto ostrovu přezdívá, se pyšní mnoha superlativy.

Když se řekne Santorini, každý zkušený cestovatel si vybaví oslnivě bílé domky s modrými kopulovitými střechami, kostelíky s malými zvoničkami na skalních terasách a průzračně čisté moře.

Je nepochybné, že nejpůsobivější řecké pohlednice pocházejí vždy ze Santorini.

   
 
Zdroj: You Tube CC, VoloGratis.org, Santorini
 

 

 

  Ostrov nese jméno své patronky „Santa Irini“. Řecky je nazýván Thira (Fira). Souostroví Santorini má velmi zajímavý původ. Prapůvodní názvy souostroví však zněly Kallístē, tedy ve volném překladu "ta nejkrásnější".

 V dávných dobách se jednalo o jeden sopečný ostrov, který byl však po výbuchu roztříštěn na menší části, uprostřed nichž vznikla laguna. Sopečný původ ostrova je na místní přírodě patrný dodnes, což dodává tomuto místu neotřelou atmosféru.

 

Přehled ubytování v této lokalitě

 

  Santorini je nejjižnějším ostrovem Kykladského souostroví. Omývají ho sytě modré vody Egejského moře. Celková rozloha ostrova činí 71 km². Dle posledního sčítání zde žije zhruba 10 tisíc stálých obyvatel. Hlavním městem ostrova je překrásná Thira (Fira), ležící na okraji sopečného kráteru s přibližně 1 500 obyvateli.

 

   
                                 Počasí v této lokalitě
   

 

  Pokud preferujete spíše divokou přírodu, nedotčenou lidskou rukou, je pro Vás Santorini ideální volbou.  Dosud se zde totiž nestihla rozvinout takzvaná masová turistika. Naleznete zde především hotely a penziony menšího rázu, které plně zapadají do neobvyklého charakteru ostrova.

Hlavním lákadlem Santorini jsou úchvatné pláže, které působí na turisty doslova jako magnet. Dlouhé a široké pláže na východě ostrova jsou pokryty lávovým pískem, díky kterému je tu nejčistší voda v celém Řecku.  Mezi nejkrásnější pláže ostrova patří White Beach, Red Beach a Eros Beach

 

 

 Co se týče turistických letovisek, Kamari je považováno za nejvyhledávanější. Podél celého Kamari se táhne překrásná pláž s lávovým černým pískem a oblázky. Romantický nádech dodávají pláži též vzrostlé tamarišky a promenáda s řadou restaurací, taveren a obchůdků se suvenýry. Na severozápadním výběžku ostrova naleznete jednu z nejznámějších vesniček – Oia. Návštěvníci zde mohou pozorovat dechberoucí západy slunce a nasávat kouzelnou atmosféru tohoto obdivuhodného místa.

 

 

  Na jihovýchodní straně ostrova leží poněkud klidnější letovisko Perissa. Od Kamari ho odděluje majestátní skála Mesa Vouno, na jejímž vrcholu zanechala stopy starověká civilizace. 

  Samozřejmě nesmíme opomenout letovisko Imerovigli, nejkrásnější tradiční osadu na ostrově Santorini. Imerovigli se nachází na severozápadním pobřeží, pouhé 2 kilometry od hlavního města Fira. Na první pohled zde oku lahodí domky vystavené na hřebenu horstva zvaného Skaros, které se svažuje až do mořských hlubin. Vysoká poloha místa zaručuje turistům úchvatný výhled do krajiny se sopečnými ostrovními útvary v moři, jenž Vám doslova vyrazí dech. V dřívějších dobách prý pomáhal rozhled obyvatelům vesnice včas zaznamenat příjezd nájezdníků a pirátů. Celá osada vyniká zejména svou originální architekturou, jež je tvořena bílými domky s modrou dekorací, starobylými kostelíky a tavernami. Dominantou jsou pozůstatky benátské pevnosti ze 13. století.

  Další významnou lokací je Ammoudi. Pod tímto názvem se skrývá malý přístav v severozápadním výběžku Santorini. Ammoudi proslulo svými atypickými červenými skalami, které obklopují celé město.  Toto místo je také velmi vyhledávané potápěči pro své podmořské krásy.

   Pokud by Vás ani tyto krásy nepřesvědčily k návštěvě Santorini, ještě můžeme jako bonus přidat vyhlášenou řeckou kuchyni, jejíž kulinářské výtvory si Vás jistě podmaní.

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Kde se natáčel film Tomb Raider: Kolébka života?

Last minute zájezdy - Santorini

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.