Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Navštivte Gent, historické srdce Flander

en.wikipedia.org , GhentV okouzlujícím  belgickém městě Gent se harmonicky proplétá minulost s přítomností. Když se procházíte městem, je to jako cestovat v čase: zahnete za roh a najednou přejdete z atmosféry historických uliček 14. století přímo do 21, protože Gent je kulturním městem plným hudby, divadla, filmu a výtvarného umění.

 

Vzhledem ke své centrální poloze ve Flandrách, mezi městy Bruggy a Brusel, je ideální základnou pro poznání umění vlámských měst. Široká škála ubytování, včetně plného servisu luxusních hotelů, zaručuje volbu pro každý rozpočet.

 

 

Procházka ulicemi: architektonické hody

Při procházkami centrem města se budete cítit jako když kráčíte historickými obrazy – mistrovským dílem hradů, chrámů, kostelů a starých kupeckých domů.

 

en.wikipedia.org , Ghent

   Autor fotky: volné dílo   

 

en.wikipedia.org , Ghent

Donar Reiskoffer [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons


en.wikipedia.org , Ghent

   Autor fotky: Volkov Vitaly, creative commons

 

Majestátní budova z cihel a žuly je katedrála svatého Bavona (Sint-Baafskathedraal), jejíž interiér je bohatě zdobený unikátními malbami. Mezi ně patří malba od Rubense a nejznámější je tzv. Gentský oltář, neboli jako Klanění Božímu beránku, známý jako největší mistrovské dílo vlámského umění. Pod hlavním chrámem se nalézá rozsáhlá krypta s hrobkami biskupů a bohatou klenotnicí.

 

Gent

  Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

V samotném centru také najdete hrad Gravensteen, jednu z nejodolnějších vodních panských pevností v západní Evropě. Uvnitř si můžete prohlédnout expozici mučících nástrojů (pouze pro silné žaludky) nebo rytířskou výstavu.

 

Rozhodně se vám vyplatí i výhled na město z výšky z 91 m vysoké věže zvonice Belfry (Belfort). Po výstavbě ve 14.století se stala symbolem nezávislosti města a byly v ní uložené dokládající listiny.

 

Centrum je nejlepší projít pěšky, ale až vás začnou bolet nohy, využijte toho, že je Gent protkaný říčkami a kanály a prohlédněte si zbytek města z paluby lodi.

 

Malé zázraky Gentu: jedinečné a autentické obchody

Na každém rohu najdete zajímavý obchod, třeba jako Fallen Angels s vintage věcmi nebo květinářství s květinovou zmrzlinou. Nezapomeňte ani na tradiční belgické jídlo, jako jsou vafle, hranolky a čokoláda, včetně slavné pochoutky Gentské nosy s malinovou náplní.

 

Velký výběr muzeí

Návštěva města by nebyla kompletní bez zastávky v jednom z originálních muzeí, jako je Gentské městské muzeum (STAM), jedno z nejbohatších muzeí v Belgii vás provede dědictvím a kulturou města. Za zmínku stojí i Muzeum výtvarných umění (MSK) se sbírkai od 15. do 20. století, či muzea Průmyslu, práce a textilu (MIAT) a Městské muzeum současného umění (S.M.A.K.).

 

A spousta zábavy

Gent je velice kulturní město a na zdejší festivaly, včetně Festivalu světel, se sjíždí lidé z celého světa. V pozadí nezůstává ani divadlo, opera a muzikály nebo výstavy květin. K vychutnání místní atmosféry vám stejně dobře poslouží posezení v jedné z typicky gentských hospůdek u belgického piva.

 

Tipy na levné ubytování

Gent

 


*Autor úvodní fotky - Moyogo, creative commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Erasmus en Flandes Gent

 

 

 

 

*Přehled last minute zájezdů do Belgie

 Doba letu do Belgie

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.