Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Neznámá Ligurie – dovolená na druhé straně italské boty

LigurieNaše  italské dovolené vždy směřovaly na jaderské pobřeží. Cíli byla letoviska – Bibione, Lido di Spina, Porto Potenza aj. Jak ale vypadá ta pravá Itálie? Pro mne to bylo romantické Toskánsko, které ale rodinná rada jednohlasně zamítla pro velkou vzdálenost jeho sídel od moře. Tak co navštívit Ligurii? Tenhle kraj v sobě snoubil romantiku středověkých městeček s blízkou dostupností moře a konečně to byla, dle mého mínění, ta „pravá“ Itálie.

 

 

 

Kdo hledá, najde

Naše výprava čítala čtyři osoby a psa. Proto volba padla na auto – jako dopravní prostředek a na venkovskou destinaci, aby měl náš mazlík k dispozici velkou plochu k proběhnutí. Nakonec jsme trefili do černého.   Malebné městečko San Lorenzo al Mare leželo na pobřeží Ligurského moře, mělo vlastní psí pláž a množství apartmánových domů i rekreačních vilek v blízkém okolí.  Vybrali jsme si přízemní, rustikální domek s prostornou sluneční terasou, který v sobě spojoval venkovský klid a nedalekou cestu k pláži. To vše za cenu, kterou bychom zaplatili za dvoulůžkový apartmán v Bibione. A pak už zbývalo jediné – vydat se na cestu.

 

  Tipy na ubytování - San Lorenzo al Mare

 

Hotel Riviera dei Fiori    

cena na noc pro dva - 2 850 Kč
 

Casa Di Giusy

cena na noc pro dva -

 

Ligurie

 

San Lorenzo al Mare

Pro suchozemce je pohled na modrou mořskou plochu vždy neopakovatelný. Lapali jsme každý kratičký záblesk zářivé hladiny, tak jak jsme se zanořovali a vynořovali do nekonečných tunelů ve skalách, cestou na pobřeží. Konečně jsme byli v cíli. Uondání, ale šťastní. Samo městečko je známé také tím, že jím vede trasa slavného cyklistického závodu Giro di Italia. A tak kromě koupání v moři, zde turisté holdují i cyklistice. Nám zbývalo ještě projet pod impozantním viaduktem, který se klene nad údolím městečka a vystoupat serpentýnami do kopců k cíli naší cesty.

 

Ligurie

 

Venkovská vilka si nic nezadala se svým vypodobněním na internetovém serveru. Ba spíše naopak. Malebně se krčila mezi olivovníky a rozměr sluneční terasa nám vyrazil dech. Třešničkou na dortu byl majitel Lorenzo Santagata, jak se ukázalo, velmi vstřícný, pohledný a věkem pasující k mladší polovině naší výpravy. Jeho úsměv byl nakažlivý. Zdálo se, že mu naše přítomnost způsobila nekončící orgasmus. Takhle vítána, jsem se snad necítila nikde. Dnes už chápu pravý význam rčení: host do domu, pán do domu.

 

Ligurie


Krásy ligurského pobřeží

Po čem touží středoevropan u moře nejvíce? Smočit si co nejdříve své unavené kosti v mořské vodě. A tak jsme se téměř okamžitě vydali na pláž. Moře je zde skutečně čisté a voda průhledná. Můžete volit pláže písečné i romantická pobřežní skaliska. Italové jsou milovníci psů a tak je zde k mání i psí pláž – spiaggia per cani. Pobyt zde byl vskutku mezinárodní. Kromě naší české borderky, se zde koupali dva němečtí retrievři, jack russel z Holandska, italská kráska neznámého psího původu a několik čtyřnohých příslušníků Britského impéria.

 

Ligurie

 

 Historie a památky

Jak nám řekl, náš hostitel Lorenzo, turisté Ligurii podle něj ještě pořádně neobjevili a tím pádem ani neocenili všechny její krásy. „Všichni jen Toskánsko, Toskánsko, ale že je to tady taky pěkné to nevidí!“ rozhorlil se při jedné z četných návštěv, kdy nám přivážel čerstvou zeleninu pěstovanou jeho rodinou , která vlastnila polovinu údolí, na něž jsme shlíželi z terasy.

 

Ligurie

 

Nás lákala středověká městečka na vrcholcích plochých kopců, která se nám zdála stejně nedostupná, jako v době svého vzniku, v raném středověku. Vydali jsme se na průzkum. Úzké serpentýny nebraly konce a já se křečovitě držela sedadla. Nechápete, jak mohou domorodci tyhle cesty zvládat s jednou rukou na volantu a druhou s mobilem v ruce.  Boscomare bylo malebné městečko jako z pohádky. V 11. století, kdy vzniklo, museli být lidé asi velmi štíhlí, protože některé uličky čítaly sotva metr šířky a náměstíčko nebylo větší než náš obývák v paneláku.  Zvláštní je podivná netečnost obyvatel, kteří na vás shlížejí z oken bez záclon ne nepřátelsky, ale s lhostejnou přívětivostí.

 

Ligurie

 

Známá letoviska v nedalekém okolí

Když jsme se nabažili adrenalinové historie v kopcích, lákaly nás známé cíle. Asi 20 km od Lorenza se nachází město hudebních festivalů Sanremo. Pokud jste sportovně založení, dá se vypůjčit kolo a cestu absolvovat po trase závodu Giro di Italia, která vede podél pobřeží a je lemována četnými odpočívadly. Asi 2 hodiny cesty je to odsud do Monaka, nebo se můžete vydat na opačnou stranu a podívat se na Imperii, město, které je správním centrem oblasti  s rušným přístavem a četnými obchody, které uspokojí i náročnou nákupní mánii slabšího pohlaví.

Co říci na závěr? Snad jen: „Ci vediamo la prossima volta”. Nashledanou příště.

Autor: Marie Ondová

 

 

   
  Čtěte také:
 

Informace - Itálie

 

Jak dlouho trvá let do Itálie?

 

Seznam letišť v Itálii

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.