Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Informace - Itálie

Italská bota

Itálie je země ležící v Evropě. Svým tvarem nápadně připomíná botu, nicméně sami Italové říkají, že jejich domovina má spíše tvar "holínky" (italsky forma di stivale). Itálie je pravděpodobně jediný evropský stát, který tvarem svého území připomíná nějakou konkrétní věc.

 

 

Mapa Itálie, zdroj - openstreetmap.org

 

Základní informace

Země má rozlohu úctyhodných 301 278 km2. Dělí se celkem do 20 krajů a 101 provincií. Povrch Itálie je převážně hornatý s mnoha sopečnými masivy a s aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omývané Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. Celková délka pobřeží je 7 600 km. K Itálii patří také řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy.

Země sousedí se čtyřmi státy - s Francií (délka hranice 488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Zvláštností Itálie je, že uvnitř ní leží další dva městské státy: Vatikán (rozloha 3,2 km2) a San Marino (39 km2). Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO.

 

 

 

Hlavním městem je Řím (italsky Roma), který čítá přes 3 milióny obyvatel (celý stát pak 58 miliónů). Itálie je pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem.

Tato země má silné náboženské cítění - 97% obyvatelstva se hlásí ke katolickému vyznání, 1,5 % patří k valdenské evangelické církvi, ostatní jsou muslimové a nedefinovaní. Úředním jazykem v Itálii je italština, nicméně Italům nedělá problémy mluvit anglicky, německy či francouzsky. U severních hranic je početná menšina mluvící slovinsky. Italskou měnou byla do roku 2002 italská lira, poté přijala měnu evropské unie - Euro.

Itálie je země mnoha podob. Na každém kroku dýchá na vás její bohatá historie. Starobylá města mezi nízkými kopci jsou někdy tak rozpadlá, že se zdá, jako by existovala odnepaměti. Jemná šeď kamenných zdí kontrastuje se zelenými nízkými kopci okolo, které nahodile stoupají z rovinaté krajiny. Kdo by nechtěl žít v zemi věčně zalité sluncem a teplem, cítit vůni moře a před sebou vnímat chladný horský vzduch z Alp?

 

     
 

                      Pět největších jezer v Itálii

 
     

 

 

Ubytování

Sehnat zde kvalitní ubytování není problém. V Itálii je celá řada ubytovacích možností. Dovolenou můžete strávit v luxusním či rodinném hotelu, penzionu, hostelu, motelu, apartmánu, církevní ubytovně či v kempu. I přes širokou síť ubytování je vhodné neotálet s rezervací. Obzvláště v létě se ubytování shání hůře, protože v té době sem míří většina turistů. Je dobré zajistit si ubytování i 6 měsíců před příjezdem, proto na nic nečekejte.

Po celém státě se nachází asi 40 000 hotelů, které jsou podle kvality a rozsahu služeb značeny od jedné do pěti hvězdiček. Ve většině měst máte příležitost pronajmout si pokoj či celý byt.

Doporučuji vyvarovat se ubytování načerno, kdy se můžete snadno stát lákavým cílem pro místní zloděje. Kempink je tady velice populární a turisté z České republiky ho často využívají. Je totiž finančně celkem nenáročný. V zemi se nacházejí přibližně dva tisíce skvěle vybavených kempů. Populárními místy pro kempování jsou: Sicílie, okolí Říma, Dolomity, Ligurská riviéra, Aply, pobřeží u Jaderského moře a četná místa na jihu Itálie.

 

 

 

 

 

     
                          Čtěte také: Seznam italských letišť  
     

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Kde se platí eurem?  Přehled italských měst

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.