Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Skiathos je perlou v severních vodách Egejského moře

V severních vodách Egejského moře, na východě řecké pevniny se rozprostírá ostrov Skiathos. Po přistání na tamním letišti Papadiamantis se mohou turisté rozprchnout do všech stran - na rozpálené písčité pláže, do vnitrozemí...zkrátka tady si lze užít různorodou dovolenou se sluncem v zádech.

 

 

Letiště Papadiamantis je bránou na ostrov Skiathos

Nejvíce turistů na ostrov Skiathos využívá letecký dopravy. Existenci letiště Papadiamantis na ostrově, by byla škoda nevyužít. Z tohoto vzdušného přístavu pak mohou libovolně zamířit tam, kde je bude srdce táhnout nejdříve. Problém jim však neudělá ani prohlídka celého ostrova.

 

Oficiální název aeroportu: Skiathos Airport ‘Alexandros Papadiamantis’ (JSI)

 

Skiathos má rozlohu jen něco málo přes 50 kilometrů čtverečních. Ten kdo se bojí letadla, se může se na ostrov dostat i trajektem. A ani s dopravou to zde nevypadá bledě. Naopak, hezky ostrov propojuje nejdelší místní silnice, která paradoxně měří pouhých 17 km. Autobusová doprava zde jezdí každou půlhodinu.

 

 

Letoun Boeing 737 - 800 aerolinky Transavia je přivítán na ostrově Skiathos přihlížejícími turisty

Autor fotky - By Timo Breidenstein [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia Commons

Ubytování

Tipy na hotely: Pension Danaos Cena na noc pro tři - 2 020 Kč
Tipy na hotely: Pansion Angela Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

Všehochuť ostrova vás dostane

Slunění se na pláži nebo turistika ve vnitrozemí? Na ostrově Skiathos si můžete užít ode všeho trochu. Stavět hrady z písku na řadě překrásných plážích. K oblíbeným patří pláž Banana beach, Koukounari, Platanias Beach a další.

Za vyražením zamiřte do kouzelného městečka Skiathos. To nabízí malebné uličky, domy s bílými fasádami a spoustu obchůdků a restaurací.

Aktivní odpočinek procházkou nebo výletem na kole si dopřejte na severu ostrova v borovicových hájích. Pokochat se můžete pohledem na olivové plantáže i vinohrady. Nezapomeňte ochutnat ani místní víno.

Ostrov Skiathos, vybavený nejen sluncem, nabízí turistům plnohodnotnou zábavu i odpočinek. Samozřejmostí je i velká nabídka ubytování v různých cenových relacích. Tak chystáte se letos do Řecka?

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Přehled - řecké ostrovy

   

Seznam letišť v Řecku

   

Nejvyšší hora Řecka

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.