Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Parga - řecký ráj

Olivové háje, pomerančovníky, úseky pláží se  zlatavým pískem a safírové moře, tak nějak si našinec musí představovat ideální dovolenou.  Parga, malebné městečko na pobřeží  Jónského moře, ležící v kraji Epirus, však poskytuje mnohem víc než to. Nabízí starobylý  řecký ráz s mnoha zachovalými památkami od antiky po středověk, ale ani jeho okolí vás nezklame. Čeká vás zde subtropická vegetace, lesnatá pohoří, úrodné nížiny a velmi členité pobřeží s krásnými zákoutími.

 


Epirus

Kraj Epirus je na západě oddělen pohořím Pindus, na východě tvoří předěl v minulosti strategicky významný průsmyk Katára. Správním střediskem Epiru je město Ioáninna, kde naleznete jak tureckou, tak i řeckou architekturu. Ioaninna je doslova pokladnicí uměleckých řemesel, především řezbářství, kamenictví a stříbrotepectví. Pohoří Pindus je pokryto piniovými lesy a olivovými háji.

 

Památky, kam se podíváš

Již v roce 1963 byla Parga vyhlášena turistickým centrem. Městečko se nachází v malé zátoce pod pohořím Pindos a patří k jedné z nejkouzelnějších lokalit Řecka. Dojem umocňují zachovalé historické památky, které by byla škoda nenavštívit.

Dominantu města tvoří  impozantní hrad, který se nachází na kopci s výhledem na okolí. Byl využíván k ochraně Pargy z pevniny a doba jeho vzniku  se datuje do 11. století. Pak přišli ke slovu Benátčané, kteří hrad ve 13. století přestavěli a opevnili. Z benátské pevnosti budete mít celé městečko jak na dlani a pokud budete chtít vyměnit benátskou pevnost za tureckou, postačí vám k tomu malý vláček, který vás v sezoně, v rámci výletu, doveze až k ní.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Drone Photography Parga z dronu

 

  Ubytování - Parga

 

Petros Studios

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Dora Studios

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč
 

Hotel Acropol

Cena na noc pro dva - 2 204 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, portisheadbgd, Parga

 

Na skútru po okolí

Silnice v okolí Pargy jsou kvalitní a pohodlně vás dovedou i na vzdálenější místa. Můžete se tak vypravit k řece Acheron, ať už k jejímu ústí nebo do  horských partií, kde se řeka vine překrásným kaňonem. Odtud se dá také podniknout pěší vycházku do hor a pokochat se pohledy na kaňon shora. V blízké lokalitě se nachází také nádherný byzantský klášter Agios Demetrios, který jistě stojí za zhlédnutí. Skútr vás doveze též k mnoha krásným vzdálenějším plážím jako je pláž Sarakiniko, Karavostasi, Alonaki nebo Kerentza.

Asi 20 km severně od Pargy stojí za objevení antické město Dimokastro, které zde v době helénismu nechali postavit Korinťané.

Dalším lákavým výletním cílem může být Nekromanteion - antická svatyně zasvěcená Hádovi a Persefóně. Zde hovořili poutníci s duchy zemřelých prostřednictvím tajemného orakula.

 

Do centra Pargy

Městečko má starobylý řecký ráz s typickými úzkými uličkami, které jsou uzounké, jen o málo širší než rozpřáhnuté ruce. Miniaturní náměstíčka jsou lemována obchůdky a kavárnami. Nábřeží letoviska je lemováno rybími tavernami a skýtá strhující výhled na záliv a na několik ostrůvků na jihu.

 

Přístavní město Parga

 

Pláže

Přímo ve městě jsou dvě  pláže, kde je možno zapůjčit si slunečníky, lehátka a vodní šlapadla. 2 km od centra se nalézá další nádherná písečná pláž Valtos, kde je nabídka rozšířena např. o možnost proletět se padákem za motorovým člunem.

Pokud vás omrzí slaná voda, neváhejte ji vyměnit za sladkou a navštívit „Tango klub“ se sladkovodním bazénem, slunečníky a lehátky. 

Parga je malebné letovisko, které turisty uchvátí nejen svou věhlasnou pláží, ale též benátským historickým centrem. Dovolenou  si zde navíc lze zpestřit výletem na lehce dostupný ostrov Korfu.

 

 

 

*Last minute dovolená v oblasti Parga - přehled

Seznam letišť v Řecku

Řecká města

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.