Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pescara není jen přímořské letovisko

Italské město Pescara leží v provincii Abruzzo na pobřeží Jaderského moře. Jde o hlavní město regionu, které je současně s více než 123 000 obyvateli i nejlidnatější. Pescara patří mezi oblíbená přímořská letoviska.

 

 

 

Pescara a její historie

Jedná se o významný přístav a v jeho blízkosti se rovněž nachází mezinárodní letiště. Návštěvníkům se zde otevírá nejen přístup k moři, ale stejně tak možnost využít i blízkosti hor a zavítat na sjezdovky.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Pescara (PSR)

 

První stopy osídlení dokládají v této lokalitě archeologické nálezy již okolo roku 6000 let př. n. l. Historie dnešního města není dlouhá, vzniklo teprve roku 1927 ze spojení dvou obcí – Pescara a Castellamare Adriatico. Významným způsobem se o to zasadil zdejší rodák, spisovatel Gabriele D'Annunzio, po němž také nese název i univerzita.

 

 

Vzhledem k tomu, že Pescara utrpěla výrazné poškození během druhé světové války, když byla v roce 1943 bombardována, je dnes většina zástavby ryze moderní. I místní památky tak pocházejí především z pozdější doby, jako je tomu například u katedrály di San Cetteo, která vznikla v rozmezí let 1933 až 1938.

 

   
  Tip na ubytování:  Hotel Regent
Cana za noc pro 2 od 1 420 Kč
   

 

Co neopominout

Hlavní ulice se jmenuje Corso Umberto I. Obklopují jí četné obchody věhlasných značek. Corso Manthonè je zase centrem nočního života. Pescaru si užijí i milovníci hudby a filmu, každým rokem se tady pořádá v červenci jazzový festival a jeden z mezinárodních festivalů filmových.

V budově dřívější likérky Aurum zase můžete nyní navštívit galerii a muzeum.

 

 

    Zdroj mapy - Openstreetmap.org

 

 

  Trasa jízdy  autem z Prahy do Pescary. Vzdálenost: 1302 km. Čas: 13:29.

 

 

Na své si přijdou též příznivci sportu. Pescara je především neodmyslitelně spjata s fotbalovou tradicí. Domácí  fotbalový klub Pescara Calcio se dokonce dokázal probojovat až do nejvyšší soutěže.

Pořádá se tu ale také tradiční triatlonové klání. K tomu může toto místo nabídnout i příhodné podmínky pro koupání díky dlouhým písečným plážím. Podnebí v této destinaci ovšem nelze považovat díky většímu množství srážek za typicky středomořské.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha - Pescara za 2 254 Kč

Praha – Pescara za 2 118 Kč

Průvodce - Termoli

Města v regionu Abruzzo

Last minute zájezdy - Abruzzo

Doba letu do Itálie

Teplota moře

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.