Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Playa del Carmen – luxus s nádechem minulosti

cs.wikipedia.orgMayská riviéra je oblast na poloostrově Yucatán, která se táhne 160 km po pobřeží u Karibského moře. Téměř celá Mayská riviéra je jednou velkou plackou, proto je i vstup do moře příjemně pozvolný.

Jedinečná kombinace bujné tropické vegetace a bílých, písčitých pláží, vedla ke vzniku jednoho z nejvyhlášenějších mexických letovisek, Playa del Carmen.

 

Ráj pro odpočinek i zábavu

Jak v Mexiku bývá v posledních desetiletích zvykem, ani letovisku Playa del Carmen se nevyhnul zvýšený turistický zájem a s ním spojená výstavba hotelů, barů, obchodů a dalších lákadel. Oproti jiným místům se však Playa del Carmen povedl i navzdory tomuto stavebnímu rozmachu zachovat ráz rybářské osady s nízkými domy, která láká k uvolnění a odpočinku.

Nečekejte ale žádné ospalé pobřeží. V centru Playa del Carmen se po setmění rozproudí noční život, který láká k návštěvě zejména mladé cestovatele.

 

 

cs.wikipedia.org

By TampAGS, for AGS Media (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

cs.wikipedia.org

holachetumal [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Samotné centrum Playa del Carmen protíná dlouhá pěší zóna Avenida 5, kterou místní nazývají zkráceně Quinta. A stejně jako na newyorské Páté Avenue, od které je odvozen  název této pěší zóny, i zde naleznete luxusní restaurace, slavné noční kluby, stánky, místní obchůdky se suvenýry i pobočky vyhlášených značek. Nebojte se ale žádné škrobenosti, Quinta je stejně jako celé Mexiko vyhlášená svou přátelskou a uvolněnou atmosférou, která je Mexičanům vlastní.

Přemrštěných cen se tu nebojte. Pokud se nedáte zlákat pompézností střední částí Quinty, ale projdete se až na její okraj, tak zjistíte, že zde koupíte to samé zboží za o poznání nižší ceny.

 

cs.wikipedia.org

By Elelicht (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Vyrazte za dobrodružstvím

Playa del Carmen je místem, kde můžete perfektně zkombinovat aktivní a odpočinkovou dovolenou. Můžete si zde užít zábavu v adrenalinových parcích, obdivovat krásy korálových útesů během potápění, objevovat jeskyně nebo si zaplavat s delfíny. Odpoledne si pak můžete na jedné z mnoha pláží odpočinout při četbě oblíbené knihy a usrkávání Margharity, kterou vám ochotně na každém rohu namíchají.

Nezapomeňte také na nezaměnitelnou mexickou kuchyni, kterou si zde můžete dosyta vychutnat. Pokud však zatoužíte i po jiných chutích, najdete zde i množství restaurací nabízejících argentinskou, brazilskou, nebo i evropskou kuchyni.

Pokud zrovna nebudete mít náladu na to odpočívat u vody nebo si užívat na nějaké atrakci, vydejte se objevovat pozůstatky mayské civilizace do vnitrozemí. Po celém poloostrově Yucatán je rozeseto takové množství památek, že by vám na jejich prozkoumání nestačil celý měsíc. Za všechny můžeme určitě jmenovat slavnou Kukulkánovu pyramidu v Chichén Itzá, kterou nesmíte vynechat.

 

Mapa

 Zdroj: openstreetmap.org


Playa del Carmen opravdu láká k návštěvě kohokoli, vybere si tu každý. Na své si zde přijdou i milovníci golfu, kteří si zde mohou zahrát na hřištích, která patří mezi ta nejlepší golfová hřiště ve Střední a Jižní Americe. Pokud tedy plánujete výlet do Mexika, nenechte si tuto oblast ujít.

 

        Přehled ubytování na portále booking.com v této destinaci

Playa del Carmen

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.