Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Yucatán – tak trochu jiné Mexiko

Chicen ItzáVybaví-li se vám při slově Mexiko muži s knírem a velkými sombréry, tequila na každém stole a vyprahlá země plná velkých kaktusů, nic z toho na mexickém poloostrově Yucatán pravděpodobně nespatříte. A přesto je právě tento poloostrov nejnavštěvovanější místo z celého Mexika.

 

Yucatán omývají vlny karibského moře, což z něj činí jednu z nejlepších destinací pro potápění na světě. Ať už u pobřeží mezi městy Cancún a Tulum nebo na malých ostrůvcích, všude je k vidění přenádherný podvodní svět plný korálů, mořských útesů a vodních živočichů.

 

Na Yucatánu se mimo koupání v čistém karibském moři můžete osvěžit v průzračných zatopených jeskyních. Severní oblast poloostrova skrývá pod svým povrchem systém jeskyní, které na některých místech ústí v cenoty – jeskynní jezírka. Některé z nich jsou otevřené a některé mají ve svém stropě jen nepatrný otvor, kterým jde do cenotu světlo. Pokaždé je koupání v těchto průzračných studených vodách kouzelným zážitkem.

 

cenote

    Cenoty

 

Proč se však na tento poloostrov sjíždí turisté z celého světa, jsou mayské ruiny, převážně Chichén Itzá, které patří mezi jeden z novodobých sedmi divů světa. Nejpůsobivější ze všech staveb je obrovská pyramida El Castillo, která odkazuje na mayský kalendář. Každé schodiště má 91 schodů, schodiště jsou 4 a když připočtete plošinu nahoře, získáte číslo 365. Celkový dojem tohoto starodávného města kazí jen davy turistů a všudypřítomní prodavači suvenýrů. Pokud však vkročíte do rozlehlého areálu zároveň s otvírací dobou, budete si moci naplno vychutnat atmosféru tajuplné říše Mayů.

 

Chicen Itzá

   Chichén Itzá

Pokud se neradi potápíte a nezajímá vás historie ani architektura, rozhodně vás nadchne místní kuchyně. Řadí se mezi ty nejzdravější a rozhodně nejlahodnější. Čerstvé ovoce a zelenina, limetková polévka, kukuřičné tamales, plněné tacos, šťavnaté buritos i ceviche (salát z mořských plodů), to vše na vás čeká u pouličních stánků i v moderních restauracích. Yucatán si zkrátka každý může vychutnat po svém.

 

Trh

    Ovocný trh

 

   Autor článku a fotek: Eva Bicanova

 

 

Další články z této oblasti:

Yucatán – tak trochu jiné Mexiko

Objevte yucatánské pobřeží bez turistů

Yucatán: po stopách místních obyvatel v Méridě

Lahodná a pestrá yucatánská kuchyně

Campeche, yucatánské město plné barev

Tulum: yucatánské město na pobřeží Karibiku

Doba letu do Mexika

 
Vložil/a: Daniel Česák 06.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.