Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o pláži Patong

en.wikipedia.orgThajsko patří mezi oblíbené turistické destinace, která nabízí příjemnou a velmi specifickou kulturu, která může nás Evropany zvyklé na naprosto odlišné podmínky fascinovat a díky které můžeme poznat odlišný způsob života lidí, nová jídla a navštívit také místa natolik odlišná, než navštěvujeme běžné dny. V Thajsku to jsou především dlouhé, písčité pláže, mezi které také patří známá Patong Beach.

 

 

Pláž Patong

Tato pláž patří k nejznámějším a nejoblíbenějším plážím na ostrově Phuket, který zároveň tvoří provincii v jihozápadním Thajsku. Pláž je tři kilometry dlouhá a v její blízkosti se nachází hotelové komplexy, obchody a také různé rodinné atrakce. V porovnání s ostatními plážemi v Thajsku, tato pláž je díky své oblíbenosti velmi rušná a navštěvovaná. Je to také místo s velkou koncentrací cizinců, kteří se do Phuketu přestěhovali, protože se tam rozhodli strávit důchod.

Na pláži je možnost několika aktivit stejně jako velký výskyt plážových obchodníků, kteří prodávají malé cennosti nebo suvenýry spojené s Thajskem a jeho kulturou.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Bangla Road

Blízko pláže je vyhlášená Bangla Road, nejrušnější ulice, kterou můžete ve městě navštívit. Je to kulturní centrum celého města, obsahuje desítky restaurací, nočních klubů a obchodů.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Florenz Kittel

 

Další zajímavá místa

Pokud byste se chtěli podívat také na jiné pláže, nedaleko leží Karon Beach, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Thajsku. Minout byste také neměli Velkého Buddhu, což je obrovská stavba, která leží na kopci a díky tomu je viděl i kilometry daleko. A pokud si svou návštěvu zvládnete naplánovat za východu nebo západu slunce, rozhodně nebudete litovat.

Ve městě různé společnosti nabízí výlety do vzdálenějšího okolí. Nabídka je bohatá, navštívit se však vyplatí například PhiPhi Islands, kam se dá dostat lodí a kromě návštěvy nádherných míst, naprosto nedotčených dnešní civilizací, můžete také vyzkoušet například potápění v průzračně čistém moři.

Thajsko jako takové samozřejmě nabízí i další aktivity, mezi ty méně obvyklé patří jízda na slonech nebo thajské masáže, které jsou vyhlášené po celém světě. Mezi ty klasičtější, ale za to adrenalinové, patří motokáry nebo lanové centrum.

 

    Tipy na ubytování:

Patong

 

 

Čtěte také:

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“

Měna v Thajsku

 

 

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.