Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Plážový ráj Phuket

cs.wikipedia.orgPhuket je jedním z turisticky nejoblíbenějších thajských ostrovů ležících v Andamanském moři. Proslulý je zejména díky svým dlouhým bělostným plážím, zažít se tu však dá i nemalé dobrodružství, třeba v džungli nebo na místním tržišti.

 

Začněme však plážemi. Ty nejkrásnější z nich jsou k vidění na západní straně ostrova, kde je situována také většina turistických resortů. Za návštěvu určitě stojí na 3 km dlouhá Patong Beach, která žije nejen přes den, ale i v noci (ostatně jako celý ostrov).

 

cs.wikipedia.org

 

Oázu klidu naopak představují pláže Katon Beach a Kata Beach, na kterých najdete bílý písek a klidné moře. Rájem surfařů je pak Surin Beach, která se sice nachází v oblasti luxusní turistických resortů, nicméně přístupná je každému, stejně jako desítky dalších pláží po celém ostrově.

 

 

Dobrodružnější povahy mohou namísto opalování na pláži vyrazit na rafty či na výlet do džungle. Jeho součástí většinou bývá i cesta na sloním hřbetu a koupání přímo v přírodním vodopádu! Nejkrásnější z nich je vodopád Ton Sai, který leží ve vnitrozemí ostrova.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

     
  Dovolená v Phuketu přes web Invia  
     

 

Za prozkoumání stojí i hlavní město Muang Phuket s historickým centrem a mnoha buddhistickými chrámy. Mezi ty nejnekrásnější patří chrám Wat Chalong. Pokud však holdujete spíše jinému druhu zábavy, navštivte raději zábavný park Phuket Fantasea na pláži Kamala.

Oblíbeným cílem turistů je také romantická zátoka Phang Nga s vápencovými útvary. Někdy je označována též jako ‚ostrov Jamese Bonda‘, protože se zde natáčela jedna z bondovek.

 

en.wikipedia.org

 

Za zmínku stojí také tržnice, které zde najdete doslova na každém kroku. Za symbolické ceny se tu dají sehnat všelijaké pochutiny, kterým dominuje vynikající koření a čerstvé ovoce. Pozor však na maso! Thajci jedí prakticky vše.

 

 

A jelikož je Phuket thajským ostrovem, můžete si zde užít i opravdovou thajskou masáž! Pozor však, aby nešlo o masáž milostnou, Phuket je totiž mimo jiné i jedním z center sexuální turistiky.

Autor textu: Petra Stenzelová

 

    Ubytování přes booking.com

en.wikipedia.org

Mapa 

 Trasa letu, letenky z Prahy (PRG) na Phuket (HKT) si můžete vyhledat ve vyhledávači Kiwi.com, cíl cesty Mezinárodní letiště Phuket (HKT)

 

 
Cíl cesty Mezinárodní letiště Phuket (HKT)
 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC UJ FotoFilm, Phuket 2018

 

 

Zdro videa: YouTube CC Magdalena Hill, Phuket

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 01.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.