Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Andamanské moře

cs.wikipedia.orgAndamanské moře patří do Indického oceánu a leží na sever od Sumatry a na západ od Thajska. Celkem má rozlohu 600 000 km² a maximální hloubka činí 3 777 metrů. Jeho vznik můžeme datovat přibližně do doby před třemi až čtyřmi miliony let.

 

Jihozápad Thajska se primárně stal velmi oblíbenou lokalitou pro dovolené. Zdejší záliv jménem Phang Nga tady lemuje rovnou čtyři velmi mezi turisty populární destinace. Na západě se jedná o největší thajský ostrov Phuket, na východě oblast Krabi, na jihu ostrov Lanta a uprostřed se nacházejí ostrovy Phi Phi a mnoho dalších. Jejich úroveň je přitom srovnatelná s evropskými letovisky a svůj status si dokázaly udržet i navzdory značnému poškození tsunami z roku 2004. Phuket spolu se Similanskými ostrovy patří mezi populární lokality k potápění.

 

cs.wikipedia.org

  Poloha Andamanského moře ( anglicky: Andaman Sea)

 

Příznivé teploty i nádherná příroda

Teplota moře se pohybuje mezi 23 °C v zimě a 27 °C v létě, navíc je poměrně mělké, proto je ideální pro koupání i potápění po celý rok. Tradičně se také moře využívá coby dopravní tepna sloužící k přepravě zboží a rovněž v hojné míře k rybolovu.

Thajsko patří mezi nejvýznamnější exportéry hned po Norsku a Číně, nicméně stálý problém představují poměry, v nichž se tato činnost odehrává. Vzrůstá především tlak ze strany Evropské unie, která se pokouší prosadit požadavky na udržitelnost populace ryb i na lepší pracovní podmínky rybářů.

 

 

Flóru při pobřeží moře charakterizují většinou magrovové porosty, těch ale vlivem působení člověka stále více ubývá. Pod mořskou hladinou se ukrývají korálové útesy, nyní již bohužel rovněž značně poškozené, moře obývá rovněž velké množství ryb (zhruba dvě stě osmdesát druhů), žraloků a čtyři druhy mořských želv.

V moři se také nachází jediná dosud aktivní sopka v jižní Asii, která se jmenuje Barren Island. Naposledy o sobě dala vědět činností mezi lety 2005 a 2007.

Zdejší počasí podléhá vlivu monzunů. Teplota vzduchu zůstává celoročně stabilní a pohybuje se okolo 26 °C v zimě a 27 °C v létě. Od listopadu do května, tedy v hlavní sezóně, je zde také nejpříhodnější počasí, neboť minimálně prší.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestopis z Thajska

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Letenky na Krabi za 11 290 Kč

Letenky na thajské Krabi za 9 390 Kč

Letovisko Krabi z Prahy za 13 013 Kč

Tipy a rady na cestu do Thajska

Letenky na trase Praha - Krabi za 8 870 Kč

Plážový ráj Phuket

 

 

 


  Čtěte také:
 

Seznam moří

 

   
   

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.