Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Portoferraio – železný přístav, kde se žije na šikmé ploše

Hlavní město  italského ostrova Elba, největší město na ostrově, exil slavného Napoleona…, tento výčet zajímavostí by mohl pokračovat do nekonečna. Takový je prostě přístav Portoferraio, ze kterého už na dálku vyzařuje klid a pohoda.

 

 

Za poklidnou atmosférou a pohostinností vlídných Toskánců, se však skrývá divoká minulost. Město muselo v historii čelit četným útokům dravých pirátů a to se podepsalo nejen na jeho architektuře. Kus drsných časů nese i ve svém názvu. Portoferraio znamená totiž v překladu železný přístav.

 

 

Zpátky do dob pirátských nájezdů

Chcete se na chvíli cítit jako v dobách Kapitána Flinta? Pak se můžete vyrazit podívat na místní pevnosti. Forte Stella neboli Hvězdná pevnost, je vidět z moře na míle daleko a tvoří tak významnou dominantu města. Pevnost Forte Falcone v překladu Orlí pevnost, také stojí za návštěvu.

Obě budovy jsou dodnes využívány. Forte Falcone k vojenským účelům a ve Forte Stella s hvězdicovým půdorysem se nacházejí byty, proto si je bohužel budete moct prohlédnout pouze zvenčí.

Vše si můžete vynahradit v obranné věži Torre della Linguella, která je otevřena pro veřejnost a slouží jako městské archeologické muzeum.

 

 

Pláže jsou samozřejmostí, vydejte se na horský výšlap

Až se do sytosti nabažíte bílých písčitých pláží v okolí Portoferraia a vykoupete v Tyrhénském moři, obujte pohorky a vydejte se pokořit nejvyšší horu ostrova Monte Capanne vysokou 1018 m n. m. Odměnou vám bude překrásný romantický výhled na celou Elbu, především její zelené vnitrozemí a pobřeží poseté malými městečky. Pro ty méně zdatné jezdí na vrcholek hory klecová lanovka, která dodá výletu nový rozměr.

Velká část Portoferraia, především domků, se rozkládá na svahu. Proto žijí místní obyvatelé doslova na šikmé ploše.

Autor: Ivana Rašková

 

 

      Hotely v této lokalitě - přehled

 


 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Vzdálenost z Prahy na ostrov Elba

 

Letiště Elba (EBA)

 

Kde leží ostrov Elba

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.