Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Portoriko

Foto, en.wikipedia.orgMojito, daiquiri, cuba-libre, Piña coladu nebo spíše kávu? Pláže plné bílého písku, unikátní svítící laguny a bujná tropická vegetace patří mezi nejtypičtější turistické znaky karibského ostrova Portoriko, v originále Puerto Rico – „bohatý přístav“.

Bohaté je Portoriko především svou krásou. Pýchou země je tropický deštný prales El Yunque, ve kterém žije asi 240 živočišných druhů. Mnohé z nich se vyskytují pouze zde. Ostrov, díky své izolované přírodě, vytvořil ideální podmínky pro mnoho druhů rostlin a živočichů.

Příkladem je Amazoňan portorický, vzácný papoušek, patřící k ohroženým druhům, známý též pod jménem Iguacu.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgOstrov, o rozloze 9 104 km², je od roku 1952, nezačleněným územím Spojených států amerických. Platí zde americké zákony, obyvatelé cestují s americkým pasem a platí americkým dolarem. Úředními jazyky jsou angličtina a španělština, většina místních ovšem používá pouze španělštinu.

Hlavním městem země je San Juan, jehož historická část je od roku 1983 zapsána na seznam památek UNESCO. Jedná se o druhé nejstarší město amerického kontinentu. Za pozornost stojí nejstarší náměstí Plaza San José. Městu dominuje pevnost San Felipe del Morro z roku 1539. Ta kdysi chránila obyvatele před piráty, prý i před slavným Francisem Drakem. Zajímavostí je i výrobní Foto, en.wikipedia.orgtovárna světově proslulého rumu Bacardi, která nabízí možnost prohlídky.

Na ostrově žije okolo 4 miliónů obyvatel. Nechybí ani slavné osobnosti. Portorikánské kořeny mají např. Enrique Martín Morales, známý jako zpěvák Ricky Martin, zpěvák Marc Anthony, který se, ač není rodákem, hlásí k portorikánské krvi, nebo jeho manželka, celosvětově známá herečka, zpěvačka a tanečnice Jennifer Lopez.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Portoriko

Portoriko

 Přehled letů z Prahy do Portorika ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestopis: Zpátky v Portoriku

Letiště San Juan (SJU)

Portoriko v prosinci za 8 850 Kč

Portoriko z Londýna za 9 980 Kč

Do Portorika přes Stockholm za 10 806 Kč

Cestopis: Hurá do Portorika!

Město San Juan

 

 


 


 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.