Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Poznejte městečko Fira, klenoucí se vysoko nad mořem

en.wikipedia.orgHlavní město ostrova Santorini se šplhá do kamenitého kopce, který vyčnívá nad mořskou hladinou. Připlujete-li na lodi, už samotná cesta vzhůru bude zážitkem, ale nudit se nebudete ani ve městě.

 

 

I když je Santorini spíše poklidný ostrov, kde je nejlepší vyložit si nohy nahoru a užívat si uvolněnou atmosféru, v hlavním městě najdete i pár míst pro rušnější noční život, jako oblíbené PK Coctail Bar nebo Two Brothers Bar.

 

cs.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Ze Starého přístavu do města

Ať už jste ve městě nebo připlujete lodí, nevynechejte cestu ze Starého přístavu vzhůru, na které zažijete neopakovatelné výhledy i díky tomu, že na ostrově byla velmi aktivní sopka. Nejjednodušší je nechat se vyvézt lanovkou, ale jste-li v kondici, můžete sami vyběhnout po schodech. A nebo nasedněte na osla, což byl tradiční způsob dopravy, který po zavedení lanovek využívají hlavně turisté (majitelé oslů o své výdělky kvůli lanovkám ale nepřišli, protože jsou podporováni několika procenty zisku právě z lanovek).


Po stopách historie

Při toulkách malými uličkami tvořenými bílými domky můžete narazit na několik větších kostelů, jako je Ortodoxní metropolitní kostel směřující ke spodní části městečka, který je zároveň jeho dominantou a katedrála je dobře viditelná z mnoha míst ostrova. Blízko něj je také Katolická katedrála tvořící skvělý kontrast s byzantskými stavbami okolo.

K nejzajímavějším patří Prehistorické muzeum, které je neobyčejné už zvenčí a nabízí skvělý pohled na historii tohoto území už od pravěku s tisíci exponáty. Další muzea, jako Archeologické nebo Folklórní, sice nejsou tak působivá, ale i tak mají velmi zajímavé výstavy.

 

Vyberte si levné ubytování

Santorini

 

 

     
    Aktuální předpověď počasí v této lokalitě
     

 

Najezte se s místními

Město je plné turistických restaurací a barů, které se zaměřují na obecně populární volby turistů. Většina z nich stejně skončí s jídlem z rychlého občerstvení, kde podávají souvlakii (typické řecké jídlo podávané na špejli, z menších kusů masa a někdy zeleniny).

Chcete-li si ale pochutnat na opravdovém místním jídle, vydejte se do restaurací, kde jedí i místní. K takovým patří Eleni’s (dříve se jmenovala Nikolas), kde se najíte za rozumné ceny, a pokud si můžete připlatit, výborné jídlo i výhled najdete v restauraci Archipelagos, sídlící v historické budově ve skále.

Kristýna Hašková

 


 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


 

 


Čtěte také: Teploty moří a oceánů


Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.