Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Foto, en.wikipedia.orgFilmy ze série Pán prstenů se natáčely výhradně na Novém Zélandu. A tak při jeho návštěvě zažijete ohromující atmosféru míst, které posloužily jako kulisy Středozemě.

 

 

 

Lokace na severu ostrova

 

Matamata

Obraz této svěží farmářské krajiny v okolí města Waikato z oblasti Matamata použili filmaři k vylíčení mírumilovného Kraje. Byla tu vybudována vesnice Hobitín nejdřív pro účely natáčení a nyní slouží jako trvalá turistická atrakce. Dveře do hobitích domků, které se choulí pod vzrostlými stromy, jsou krásně detailně zpracované.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Wellington

Nejdostupnější filmařskou oblastí ve Wellingotnu je Mount Victoria, kam se z tamního hlavního města dostanete pohodlně pěšky – leží totiž v jeho centru. Zalesněné části hory posloužily jako kulisy pro les, v němž se hobiti skrývali před černými jezdci. Mezi další oblasti ve Wellingotnu patří řeka Hutt mezi parky Moonshine a Totara, která představovala část řeky Anduin. A také park Harcourt, který se proměnil v Isengard.

 

 

Wellingotnská chráněná oblast Kaitoke Regional Park se stala Roklinkou, kde se Frodo léčil po útoku nožem. Cestu k přesnému umístění – travnaté oblasti obklopené původními lesy – najdete vyznačenou hned od parkoviště. V parku zažijete kouzelnou atmosféru tak dobře známou z filmů Pán prstenů.

 
Přečtěte si článek o letišti Pána prstenů
 


Foto, en.wikipedia.org

 

Lokace na jihu ostrova

 

Nelson

Toto město je domovem Jense Hansena, zlatníka, který zhotovil 40 různých  prstenů použitých při natáčení. Můžete si tu prohlédnout jeden z originálních prstenů a koupit kopie z 9 nebo 18 karátového zlata.

Cestou z Nelsonu na západ se dostanete k Takaka Hill, což je řada kopců, která poskytla místo pro natáčení v Hustolesu.

 

Canterbury

Hora Mount Sunday zasazená v okrese Ashburton se se svými příkrýmí stěnami stala předobrazem Edorasu, hlavního města Rohanu. Vybudování kulis trvalo 9 měsíců a přesto, že tu z nich nic nezůstalo, místo má stále mocné kouzlo. Můžete zaparkovat na silnici Hakatere Potts Road a projít se krajinou, v nedaleké Mount Potts Station se můžete najíst i ubytovat.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Mackenzie Country

V blízkosti města Twizel zfilmoval Peter Jackson epickou bitvu na Pelennorských polích, kde se tisíce skřetů Sauronu střetly s muži Gondoru a Rohanu. Travnaté pole táhnoucí se od úpatí hor vypadají přesně tak, jak jsou v Pánovi prstenů vyobrazovány. I když se na samotné pozemky nedostanete, protože jsou soukromé, můžete si aspoň prohlédnout blízké město Twizel.

 Autor: Kristýna Hašková


 


*Autor úvodní fotky -  By W. L. Tarbert (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


 

   
  Čtěte také:
 

Kde leží Nový Zéland?

 

Měna a ceny na Novém Zélandu

   


Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.