Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Asturie

Asturie je jednou ze španělských provincií. Rozkládá se v severní části  Španělska při Biskajském zálivu. Její metropolí je Oviedo.

 

 

 

Španělsko trochu jinak

Zdejší krajinu obklopují hory Kantaberského masivu a povrch v hojné míře pokrývá zeleň. Působivý je především národní Picos de Europa, který je vhodný pro milovníky turistiky, horolezce, ale i nadšené speleology.

Tak trochu vadou na kráse přírodních poměrů je to, že počítat na tomto území musíte s poměrně nevyzpytatelným počasím. Déšť a mlha nejsou nijak výjimečné. Rychle byste tedy měli zapomenout na klasický obrázek prosluněných písečných pláží, pro koupání se tato destinace tak úplně nehodí. Nabízí ale mnoho jiných krás, a to nejen přírodních.

 

 Tip na levné ubytování v Oviedu - Idh Angel Cena na noc pro dva - 1 424 Kč

 

Hrdinný don Pelayo

Historie Asturie je velmi bohatá, sahá už do prehistorických dob. O tom svědčí například nástěnné malby v jeskyních. Po četných šarvátkách toto území dobyli Římané, které následně vystřídali Vizigóti. Ti si dokázali svůj majetek bránit celkem úspěšně i před muslimskými nájezdy. V roce 722 zasadili Maurům drtivou porážku u Covadongy, jež je stále významným poutním místem hrajícím zásadní úlohu v duchovním životě mnoha Španělů. V čele vojska stál legendární don Pelayo, jehož hrob se nachází ve Svaté jeskyni.

 

 

Na svého prvního krále jsou místní patřičně hrdí dodnes a jeho jméno se objevuje v názvech mnoha ulic, náměstí, ale také například hospůdek. V nich si určitě nechte nalít nápoj, kterému se říká sidra. Jde o jakousi obdobu u nás o něco známějšího anglického cideru, jablečného vína.

 

      Zdroj - openstreetmap.org


Zdatní chovatelé i kuchaři

Drsná krajina ukrývá ještě jedno překvapení – chov polodivokých koní plemene Asturcón. Se životy místních jsou tato nádherná ušlechtilá zvířata pevně svázána už více než dvě tisícovky let. Četná jsou na místních svazích i stáda ovcí a koz.

Neodmyslitelně je s touto oblastí totiž spjata i výroba sýrů, zejména tradičního sýra tvrdého, který se jmenuje gamoneu. Druhým pro Asturii typickým produktem je plísňový cabrales.

Jedním z pilířů místní gastronomie je také fabada. Jde o vydatnou směs fazolové kaše s klobásou, slaninou a bramborami.

 

Hotely v této lokalitě - přehled

 

 

     
  Dovolená ve Španělsku přes web Invia  
     

 

Čtěte také:

Průvodce - Gijón

Město Oviedo

Letiště Asturias (OVD)

Oviedo railway station

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 01.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.