Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Oviedo - tak trochu jiné Španělsko

Region, kde se venkovský způsob života již po několik staletí nezměnil a cinkot kravských zvonců můžete slyšet z pastvin za téměř každým stavením. Volně se prohánějící polodivocí koně tzv. asturkoni pocházející z dob Keltů, zelená údolí a rozkvetlé louky.

To vše je příznačné pro Asturii, nejmenší autonomní oblast  Španělska rozkládající se na samém severu Pyrenejského poloostrova, jejíž metropole se nazývá Oviedo. Město pocházející z raného starověku je tradičním kulturním centrem, přestože nezaujímá post největšího města v Asturii.

 

 

Od Atlantiku co by kamenem dohodil

 V údolí řek Nalón a Nora a taky v podhůří hory Monte Naranco (634 m n. n) se rozkládá Oviedo.

 Moře je od něj vzdálené 30 kilometrů, ale písečné pláže, slunečníky a opálené krásky v bikinách zde rozhodně nečekejte. Oblast není vhodná ke koupání, zato si zde můžete prohlédnout dinosauří stopy, které pokrývají Asturské pobřeží.

 

 

    Zdroj mapy - openstreetmap.org


Sochy se smyslem pro humor

     Vznik a význam názvu metropole je sice nejasný, jedno ale víme určitě. Místní občané mají smysl pro humor. Mimo klasické památky, jako je například katedrála sv. Salvátora, která je dominantou města, zde objevíte nepřeberné množství soch vyobrazujících běžný život.

Sochy stojí jen tak v ulicích přímo na chodníku. K nejznámějším patří Monumentální zadnice, postavená uprostřed pěší zóny před divadlem Campoamor. Mezi další provokativní skulptury patří socha Mateřství na náměstí Skandalistiky, místními přezdívaná "tlusťoška". Potkáte také sochu Cestovatele s nezbytným deštníkem u nohou a mnoho soch hrdinů všedních dnů. Svou sochu zde má i světoznámý režisér Woody Allen, který do Ovieda zasadil část děje jednoho z jeho filmů s názvem Vicky Cristina Barcelona.

     Přes veškerý humor nesmíme zapomenout na světové dědictví UNECO, kterým se město od roku 1985 pyšní a to díky kostelíku San Julián de los Prados, kapli Cámara Santa, fontáně Foncalada a třem kostelíkům poblíž Ovieda.

 

Tip na hotel: Hotel Vetusta Cena na noc pro dva - 1 624 Kč


Pěší vpřed, deštníky s sebou

     Asturský déšť a mlha je nedílnou součástí životů místních a může vás zastihnout kdykoliv a kdekoliv. Štěstí přeje připraveným, a proto někteří bez deštníku a holinek už ani nevychází ven. Záchranu vám poskytnou drobné obchůdky nabízející deštníky a to skoro na každém rohu. Jste-li vybaveni proti dešti, je čas vyrazit na pěší túru po městě. Historické centrum není příliš velké a stačíte jej projít za jeden jediný den.

 

 

     Oviedo je město jako stvořené pro chodce, vypovídá o tom množství laviček a různých zákoutí sloužících k odpočinku. K relaxaci vybízí i pouliční restaurace a kavárny lákající své návštěvníky na místní speciality. Ideální kombinací je šumivé jablečné víno sidra s místními pikantními sýry. Obyvatelé města jsou milí a návštěvníky vítají s vlídným úsměvem na tváři.

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, centraldereservascom Oviedo

 

 

* Přehled last minute zájezdů do Španělska

 

 

                                               Další španělská města
  Almería Barcelona Benidorm Valencie Toledo Madrid  
  Córdoba Zaragoza Banyoles Sevilla Salou Bilbao  
               


 

Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.