Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Cartagena

Cartagena je  španělské město, které se nachází při pobřeží Středozemního moře. Jde o jedno z měst Murcijského regionu. Má přibližně 217 000 obyvatel.

 

 

 

 

Slavné plány s neslavným koncem

Historie města sahá do let 228 až 221 př. n. l. Za jeho vznikem stál kartáginský vojevůdce Hasdrubal Sličný. Původní název města zněl Qart Hadašt neboli Nové Kartágo. V tehdejší Hispánii se mělo jednat o město značného významu. Měla se sem soustředit veškerá moc, tyto plány se však ukázaly být nenaplněnými, město bylo roku 210 př. n. l. srovnáno se zemí. Pod názvem Cartagenal jej pak obnovili Římané.

Z dávných dob se nám zachovalo tzv. Staré Město. Vůbec nejstarší stavbou zde je římské divadlo. Jeho vznik se datuje zhruba do období roku 5 až 1 př. n. l. Jde o jednu z nejzachovalejších památek v celém jižním Španělsku, která byla objevena teprve nedávno a pro historiky se stal tento nález značným překvapením.

 

Trasa jízdy autem z  Prahy do Cartageny. Vzdálenost: 2 347 km. Čas: 20:43.

 

      Mapa - openstreetmap.org

 

Španělsko – jistota zdařilé dovolené

Impozantní hrad Castillo de la Concepción tyčící v pětačtyřiceti metrech výšky nelze rovněž přehlédnout. Vznikl již ve 14. století a během dějin sloužil mnoha různým účelům, mimo jiné třeba coby vězení. Dnes se sem již provinilci nezavírají, prostory slouží coby informační centrum.

Turisty sem však nelákají pouze historické skvosty. Příjemné teploty přímo vybízejí ke koupání. O nedalekém pobřeží Costa Calida se traduje, že se tu nacházejí ty vůbec nejkrásnější pláže v celé zemi. Nejznámější jsou Cala Cortina či Islas Menores. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře.

 

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Pensión Manolo

Cena na noc pro dva - 914 Kč
 

Apartamentos Turisticos

Cena na noc pro dva - 963 Kč
 

Hotel Los Habaneros

Cena na noc pro dva - 1 423 Kč

 

Pokud se vydáte do nedaleké vísky Pozo Estrecho, získali jste právě ideální výchozí bod pro výpravu do hor. A až vám z trávení volného času venku vyhládne, zajděte si do některé z místních restaurací. Charakteristická pochoutka pro Španělsko je nezpochybnitelná – pikantní klobásky zvané chorizo. Další vyhlášenou delikatesou je i místní šunka, které se říká jamón.

Typickým nápojem je  káva, která se míchá s kondenzovaným mlékem, dochucuje se skořicí a ten pravý „říz” jí dodává kapka brandy.

Autor: Holanová D.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam měst v regionu Murcie

 

Murcia-místo setkání dvou moří

 

Jak dlouho trvá let do Španělska

 

Hranice Španělska

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.