Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Kiotari

V jihovýchodní části  řeckého ostrova Rhodos se rozkládá letovisko Kiotari, které by se dalo charakterizovat jako úzký pás hotelu táhnoucí se 4 kilometry kolem pobřeží. V případě, že plánujete z místa ubytování podnikat výlety se zapůjčeným  autem a v místě pobytu si užívat klid, je Kiotari pro vás ideálním místem na dovolenou.


Vzdálenost od letiště a hlavního města

Kiotari je vzdálené asi 60 kilometrů od hlavního města a letiště. Proto je nutné počítat s delším transferem, který může trvat v závislosti na provozu nejspíše 2 hodiny. Během cesty autobusem do hotelu si povšimněte, že krajina je zde více divočejší než na severu ostrova.

 

 

Zábavy a výlety

Pokud se chcete bavit, nejvíce záleží, do jakého resortu se rozhodnete jet. Mnoho hotelových komplexů je natolik vybavených a zařízených, že z něj v podstatě ani nemusíte vycházet ven, pokud vám jde jen o zábavu. V případě, že neradi býváte zavření v hotelovém komplexu a připadáte si jako ve zlaté kleci, můžete navštívit místní restaurace, bary nebo  kavárny. V letovisku je také dostupná lékárna, obchod i autobusová zastávka.

Umístění letoviska doslova vybízí k tomu, abyste si zapůjčili automobil a vyrazili s ním na výlet, protože v samotném letovisku se žádné významné ani turisticky zajímavé místo nenachází.

Ovšem ve 3 kilometry vzdáleném Asklepiu, což je vesnička, která si stále zachovává tradiční atmosféru, je už více k vidění a určitě stojí za návštěvu. V Asklepiu se nachází nádherný byzantský kostel a trosky hradu z 15. století.

 

Koupání

Pláž lemující pobřeží je pokryta většími oblázky a není ničím příliš výrazná oproti jiným. Na pláži si samozřejmě můžete za poplatek zapůjčit lehátka pro vaše větší pohodlí.

Milovníci vodních sportů si určitě můžou užít i adrenalin, například jízdu na banánu, windsurfing nebo vodní lyže. Pokud se chcete vydat na výlet a nechce se vám půjčovat  auto, můžete vyzkoušet vodní taxi, které vás zaveze do města Lindos. Na plážích letoviska Kiotari okusíte příjemné soukromí.

 

 

Hotely v této lokalitě
 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Rhodos (RHO)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.