Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řecké město Lindos

Lindos byl donedávna  řeckou obcí, v současnosti však získal status města. Nachází se konkrétně na ostrově Rhodos v Egejském moři v souostroví Dodekany. Leží ve vzdálenosti přibližně 50 km od metropole Rhodos.

 

 

Lindos a jeho historie

Proto momentálně patří mezi nejoblíbenější cíle těch, kteří vyrážejí na výlety z hlavního města. Především tak Lindos žije z turistického ruchu.

Celé město, čítající přibližně čtyři tisícovky obyvatel, je chráněnou kulturní památkou. Mezi ty nejvýznamnější zdejší pamětihodnosti patří zejména středověká johanitská pevnost a starověká akropole s chrámem Athény Lindské. Z akropole se otevírá překrásný výhled a na vrcholu sezóny bývá, jako ostatně i zbytek Lindosu, poměrně přeplněná.

 

 

Nedáte-li se odradit davy, dýchne na vás působivá atmosféra křivolakých uliček místa s dlouhou historií. Ne nadarmo se mu pro jeho romantickou duši někdy přezdívá „zkamenělý sen“. Počátky dějin městečka sahají až do 10. století př. n. l. Tehdy sem připluli Dórové a položili základy dnešního Lindosu.

Město se posléze díky svojí výhodné geografické poloze stalo důležitou obchodní křižovatkou, kde se setkávali hlavně Féničané a Řekové. Usidlovali se tady také námořníci, na které zde dosud upomínají stopy v podobě charakteristické výzdoby domů.

 

 
Jak se sem dopravíte? Nabízí se blízký Letiště Rhodos (RHO)
 

 


Kam za koupáním

Za prohlédnutí dále stojí i pozůstatky divadla či Kleobulova jeskyně. Ke koupání láká předně záliv svatého Pavla s malebnými plážemi. Osvěžení vám mimochodem zcela jistě přijde vhod, Lindos totiž patří k nejteplejším místům na Rhodosu.

Pokud byste nicméně dali přednost koupání stranou největšího náporu turistů, rozhodně volte malé letovisko Vlicha, které se rozkládá těsně pod městem Lindos. Odkryje se před vámi klidná písečná pláž, která je navíc nádherně čistá. Vzhledem k tomu, že ani toto místo nezůstalo zcela stranou rozvoje cestovního ruchu, najdete tu rovněž několik hotelů a zázemí v podobě obchodů a restaurací.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Tomáš Tandler, Lindos 2017

 

 
Mohlo by vás zajímat: Seznam řeckých ostrovů
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.