Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Roda

Město Roda se nachází v severní části  řeckého ostrova Korfu. Původně se jednalo o  rybářskou vesnici, dnes patří k oblíbeným turistickým letoviskům a ekonomika tak stojí především na cestovním ruchu, stále však v této lokalitě panuje poměrně klid.

 

 

Roda z turistických průvodců

Proto nabízí dostatečně moderní zázemí s veškerou vybaveností, avšak má celkem daleko do atmosféry velmi rušného sousedního letoviska Sidari.

Zdejší klidné a mělké moře ocení méně zdatní plavci i rodiny s malými dětmi. Krásná pláž, jedna z vůbec nejdelších na ostrově, je udržovaná v čistotě, což dokládá i ocenění modrou vlajkou. Je písčitá s menším množstvím oblázků. Věnovat se však nemusíte ani zdaleka jen koupání.

Koho klidná zábava příliš nenadchne, užije si tady rozhodně i dostatek adrenalinu. Nabízí se vodní lyžování, paragliding, jízda v motorovém člunu a řadu dalších aktivit. Hlavní místní atrakcí je pak závodní okruh, kde si můžete vyzkoušet jízdu na motokárách.

 

   
   Tip na hotel:  Makris Apartments Cena na noc pro dva - 1 684 Kč
   

 

Vyznavači nočního života si na své přijdou na diskotékách, přes den rozhodně využijte mimo procházek po promenádě možnost si užít posezení v některé z četných typických taveren. Program často doprovází karaoke nebo živá hudba. A co byste měli ochutnat?

Symbolem gastronomie Korfu je hlavně pastisada, což je hovězí maso s rajčatovou omáčkou a špagetami. Mezi další charakteristické korfské pokrmy můžeme vřadit například tzatziki a mnoho druhů zeleninových salátů.

Pokud nepatříte mezi zapřísáhlé abstinenty, připijte si na zdraví tradiční pálenkou zvanou ouzo. Vaše volba může padnout i na Metaxu, která je tvořená směsí brandy, koření a vína. Z nealkoholických nápojů zmiňme za všechny alespoň jediný: frappé, klasickou ledovou kávu.

 

 

 

 

Krátce o historii a kam v okolí

Nejstarší doklady osídlení tohoto území sahají do 5. století př. n. l. Byly tu objeveny pozůstatky dórského chrámu. Ten byl zasvěcen Apollónovi, nejčastěji známému jakožto bůh Slunce. Doklady o existenci kompletního města archeologové dosud nenašli.

Město má kromě této pamětihodnosti ještě druhou významnou historickou památku. Je jí kostel sv. Georgiose. Tato stavba je nejen plně dochovaná, ale dokonce stále slouží svému původnímu účelu a pravidelně se v ní pořádají mše.

Vzhledem k tomu, že Roda je situována na rovině, je její okolí ideálním i pro cykloturistiku. Ostatně proto se po ostrově v hojné míře jezdí i právě na kole. Pohybovat se zde můžete také půjčeným autem.

Na Korfu obecně sice není příliš propracovaná dopravní infrastruktura, nicméně též autobusové linky jezdí pravidelně a zajišťují spojení s okolními letovisky.

Do sousedních středisek Sidari a Acharavi to není příliš daleko ani pěšky, vzdálenější výlet si můžete udělat i do stejnojmenné metropole ostrova. Ta udělá radost vyznavačům historie, kultury, sportu i zábavy.

Autor: D. Holanová

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Seznam letišť v Řecku

 
    Přehled řeckých ostrovů  
    Řecká letoviska a města  
    Zájezdy do Řecka - přehled  
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.