Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - São Jorge

Tradiční zemědělskou obec o Jorge nalezneme v blízkosti severního pobřeží ostrova Madeira. Přestože samotná obec neleží přímo na pobřeží ostrova a mohlo by se zdát, že nebude pro turisty nikterak atraktivní – opak je pravdou. Turisté ji vyhledávají především pro krásu její přírody, kterou mohou poznat skrze několika pěších výletů, a pro tradiční způsob života, jenž v obci stále přetrvává.

 

 

 

 

Vznik městečka São Jorge se datuje do počátku 16. století a aktuální počet obyvatel se pohybuje okolo jednoho tisíce. Prostředkem obživy se zde pro většinu lidí stále stává zemědělství – lidé pěstují velké množství druhů ovoce a zeleniny, většina obyvatel se věnuje také pěstování vinné révy, z které pak vyrábí kvalitní víno.

Kromě pěstování různých plodin se mnoho místních obyvatel věnuje chovu dobytka a pastevectví. Není proto výjimkou, když turista lačný madeirské přírody spatří na okolních kopcích dobytek spásající trávu v okolí. Ač by se mohlo zdát, že většina obyvatel se věnuje pouze a jedině zemědělství – není tomu tak.

Městečko je připraveno na turisty a snaží se je nalákat na svoje služby – proto část obyvatel pracuje také v cestovních ruchu a snaží se nabídnout zahraničním turistům ubytování. V obci také vzniklo několik restaurací, cukráren a  kaváren, dětské hřiště, naleznete zde obchody s běžným zbožím, obchody se suvenýry, bankomat, lékárnu i čerpací stanici.

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

São Jorge je vyhledáváno především turisty a milovníky přírody. V rámci samotného městečka São Jorge byste neměli opomenout navštívit kapli Capela de São Pedro, jejíž vznik se datuje do počátku 16. století (stejně jako vznik města).

Za zmínku pak rozhodně stojí i barokní kostel Igreja Matriz de São Jorge, který se honosí presbytáři ze zlaceného dřeva a bohatě zdobenou kazatelnou.

 

   
 Tip na hotel: Quinta do Lombo - Bed & Breakfast Cena na noc pro dva - 1 250 Kč
   

 

Po prohlídce městečka se pak můžete vydat na výlety po okolí. Nedaleko se nachází i most Ponte Da Ribeira de São Jorge, kam se dostanete i místní autobusovou dopravou, a procházkou se pak můžete vydat na nedalekou vyhlídku. Vydat se můžete také do oblasti Terras de Fora, která návštěvníky uchvátí krásou své fauny a flóry. Za zmínku také stojí městečko Arco de São Jorge, které zaujme především milovníky růží – nachází se zde totiž Zahrada růží, která čítá až 17 tisíc druhů!

Navštívit byste také měli vesničku Ilha de São Jorge nebo městečko Santana. Santana je také tradiční zemědělské městečko se stále se snižujícím počtem obyvatelstva, které láká turisty na své typické pastevecké domečky, obvykle laděné do červené, bílé a modré barvy, s doškovou střechou. Historie těchto domečků sahá až do 16. století a vždy byly po vypasení pastviny přeneseny na jiné místo. V blízkosti Santany se nachází také tematicky laděný park s názvem Parque Temático da Madeira, který seznamuje své návštěvníky s historií Madeiry a ostrova Porto Santo.

I když městečko São Jorge ve většině katalogů cestovních kanceláří nenajdete, stojí za to jej navštívit, neboť na vás čeká krásná příroda, klid a tradice.

Autor: Lucie Němcová

 

 

   
  Čtěte také:
 

Ostrov Madeira - informace

 

Seznam letišť v Portugalsku

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.