Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Portugalsko     

Věčně jarní ostrov

Věčné jaro naleznete na tomto ostrově. Jeho šířka je pouhých 22 km a na délku má cca 57 km. Ostrov je sopečného původu.

Známý též jako perla Atlantiku, ostrov květin nebo také ostrov s věčným jarem.

Na tomto malém ostrově se u pláže můžou opalovat turisté a o kus dál v horách můžou padat vločky sněhu.  

 

Nejvyšší hora Pico de Ruivo měří 1862 m.n.m. Tento ostrov není zrovna rájem pro lenošení u pláže, pláže tam moc nenajdete.  Ale je rájem pro aktivní dovolenou a najdete zde krásnou přírodu. Ostrov se nachází 980 km jižně od Evropy a  580 km od Afriky.

 

O jakém ostrově je řeč?

Madeira. Ostrov kde najdete oblasti, které Vám připomenou norské fjordy, skotskou krajinu, Rakouské alpy i italskou pláž. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou zde všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka.

 

 

Počasí

V létě se připravte na mírné klima s teplotami kolem 25 °C a výjimečným deštěm (zvláště pak na jihu ostrova – sever je deštivější). V zimě vás pak čeká poněkud chladnější podnebí s častějšími přeháňkami. Noční teploty jsou oproti denním zpravidla o 4 až 5° nižší. Moře příliš ke koupání není, ani ne tak kvůli teplotě vody, i když to určitě někdy taky :) , ale především nedostatku písečných pláži. Pár jich tam ale je.

Levadas

levadas

A protože na jihu prší opravdu velmi málo, lidé v minulosti došli k závěru, že je třeba nějak zavlažovat i jih ostrova. A proto po celém ostrově jsou zavedeny zavlažovací kanály levadas. Je jich až na 2000 km. Díky těmto kanálům můžete ostrov projít pěkně po vrstevnici a nebudete muset vycházet či scházet obrovské kopce.

 

Něco praktického a hlavní město

Domluvíte se zde portugalsky a anglicky. Měnou je EURO. Hlavní město se jmenuje Funchal. Má přibližně 120 000 obyvatel a je v podstatě jediným větším městem na ostrově. Svou jedinečnou atmosféru si Funchal udržuje dokonalým snoubením překrásné místní zeleně s mnoha zachovanými architektonickými skvosty a památkami.

Určitě si nenechte ujít katedrálu Sé, nejvýznamnější památku Funchalu z 15. století, přibližně stejně starou budovu radnice Camara Municipal, pobřežní pevnost Palacio de Sao Lourenco, klášter Convento de Santa Clara a velmi originální kostel Igrja de Sao Pedro.

 

Doprava

Doprava po Madeiře může být autobusem kapku složitá.  V jízdních řádech najdete pouze informaci o času výjezdu z první zastávky a pak si musíte odhadem dopočítat, kdy asi tak autobus dojede k vám :) Někteří toto řeší tím, že si pronajmou vůz.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Madeira (FNC)

 

Ubytování

Ubytování najdete např. na Invia.cz - stačí na našem webu kliknout na baner a poté si vybrat termín. Na Madeiře existuje také stylové ubytování v jejich originálních domech, viz fotka na konci článku.

Monstera

monstera

Na Madeiře se pěstují nejen květiny, ale banány, hroznové víno a pro nás určitě exotická Monstera – to je takový ananasobanán.

Co Vám ještě tato oblast může nabídnout? Vybírat si můžete z mnoha pamětihodností, exotických přírodních útvarů i nepřeberné škály sportovních aktivit. Vydat se můžete třeba na horskou túru, prozkoumat útesy vysoko nad mořskou hladinou, poznávat neutuchající bohatství místní flóry v botanické zahradě. Na ostrově lze hrát golf nebo lovit ryby na moři.

 

Na závěr pár dalších fotek

monstera

 

monstera

monstera


  Tip na hotel přes booking.com

 


Mohlo by vás zajímat:

FUNCHAL: hlavní město Madeiry

Funchal – fenyklové město v srdci Madeiry

Praha – Funchal za 7 803 Kč

Letiště Madeira (FNC)

Santa Cruz - místo určení Madeira

Doba letu na Madeiru

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.