Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Portugalsko     

Věčně jarní ostrov

Věčné jaro naleznete na tomto ostrově. Jeho šířka je pouhých 22 km a na délku má cca 57 km. Ostrov je sopečného původu.

Známý též jako perla Atlantiku, ostrov květin nebo také ostrov s věčným jarem.

Na tomto malém ostrově se u pláže můžou opalovat turisté a o kus dál v horách můžou padat vločky sněhu.  

 

Nejvyšší hora Pico de Ruivo měří 1862 m.n.m. Tento ostrov není zrovna rájem pro lenošení u pláže, pláže tam moc nenajdete.  Ale je rájem pro aktivní dovolenou a najdete zde krásnou přírodu. Ostrov se nachází 980 km jižně od Evropy a  580 km od Afriky.

 

O jakém ostrově je řeč?

Madeira. Ostrov kde najdete oblasti, které Vám připomenou norské fjordy, skotskou krajinu, Rakouské alpy i italskou pláž. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou zde všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka.

 

 

Počasí

V létě se připravte na mírné klima s teplotami kolem 25 °C a výjimečným deštěm (zvláště pak na jihu ostrova – sever je deštivější). V zimě vás pak čeká poněkud chladnější podnebí s častějšími přeháňkami. Noční teploty jsou oproti denním zpravidla o 4 až 5° nižší. Moře příliš ke koupání není, ani ne tak kvůli teplotě vody, i když to určitě někdy taky :) , ale především nedostatku písečných pláži. Pár jich tam ale je.

Levadas

levadas

A protože na jihu prší opravdu velmi málo, lidé v minulosti došli k závěru, že je třeba nějak zavlažovat i jih ostrova. A proto po celém ostrově jsou zavedeny zavlažovací kanály levadas. Je jich až na 2000 km. Díky těmto kanálům můžete ostrov projít pěkně po vrstevnici a nebudete muset vycházet či scházet obrovské kopce.

 

Něco praktického a hlavní město

Domluvíte se zde portugalsky a anglicky. Měnou je EURO. Hlavní město se jmenuje Funchal. Má přibližně 120 000 obyvatel a je v podstatě jediným větším městem na ostrově. Svou jedinečnou atmosféru si Funchal udržuje dokonalým snoubením překrásné místní zeleně s mnoha zachovanými architektonickými skvosty a památkami.

Určitě si nenechte ujít katedrálu Sé, nejvýznamnější památku Funchalu z 15. století, přibližně stejně starou budovu radnice Camara Municipal, pobřežní pevnost Palacio de Sao Lourenco, klášter Convento de Santa Clara a velmi originální kostel Igrja de Sao Pedro.

 

Doprava

Doprava po Madeiře může být autobusem kapku složitá.  V jízdních řádech najdete pouze informaci o času výjezdu z první zastávky a pak si musíte odhadem dopočítat, kdy asi tak autobus dojede k vám :) Někteří toto řeší tím, že si pronajmou vůz.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Madeira (FNC)

 

Ubytování

Ubytování najdete např. na Invia.cz - stačí na našem webu kliknout na baner a poté si vybrat termín. Na Madeiře existuje také stylové ubytování v jejich originálních domech, viz fotka na konci článku.

Monstera

monstera

Na Madeiře se pěstují nejen květiny, ale banány, hroznové víno a pro nás určitě exotická Monstera – to je takový ananasobanán.

Co Vám ještě tato oblast může nabídnout? Vybírat si můžete z mnoha pamětihodností, exotických přírodních útvarů i nepřeberné škály sportovních aktivit. Vydat se můžete třeba na horskou túru, prozkoumat útesy vysoko nad mořskou hladinou, poznávat neutuchající bohatství místní flóry v botanické zahradě. Na ostrově lze hrát golf nebo lovit ryby na moři.

 

Na závěr pár dalších fotek

monstera

 

monstera

monstera


  Tip na hotel přes booking.com

 


Mohlo by vás zajímat:

FUNCHAL: hlavní město Madeiry

Funchal – fenyklové město v srdci Madeiry

Praha – Funchal za 7 803 Kč

Letiště Madeira (FNC)

Santa Cruz - místo určení Madeira

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!