Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Trpanj

Trpanj je  chorvatské město ležící v severní části poloostrova Pelješac. Obec má pouze okolo 700 obyvatel.

 

K historii Trpanje

Z historického hlediska je úloha obce poměrně významná, a to především díky období národního obrození v Dalmácii. Chorvatšina se v této lokalitě poprvé prosadila vůči italštině. První známky osídlení lze datovat do římského období, jak dokládají archeologické objevy. Z římské usedlosti, nedaleko níž městečko vzniklo, se však dochovaly pouze fragmenty. Při pobřeží se též nalezly známky ilyrského sídla Plereians. Nejdůležitějším kostelem byl ten sv. Petra, který vznikl jako první.

 

 

Nezůstal zdaleka jediným a dodnes v této lokalitě lze obdivovat četné historické památky. Kostel sv. Rocha nabízí díky své poloze na vyvýšeném místě současně i krásný výhled do okolí. Charakteristickou dominantou tohoto místa je socha Panny Marie, která zajišťuje ochranu rybářům a námořníkům.

 

 

  Tip na hotel: Apartments Milostić Cena na noc pro dva - 1 152 Kč
  Tip na hotel: Double Room Trpanj Cena na noc pro dva - 1 254 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, eltigre001 Trpanj - přístav

 

Za zábavou, sportem i odpočinkem

S rybářskou tématikou jsou svázány i tradiční „Rybářské večery”. Pokud se vám ještě nebude chtít spát, zábavu si můžete prodloužit i na místní diskotéce Plavi. Celá oblast je rovněž proslulá produkcí vinné révy, takže je jisté, že během večerní zábavy poteče tento nápoj doslova proudem. Ochladit se poté můžete koupáním na jedné ze zdejších pláží.

Krásná je hlavně ta oblázková v zátoce Divna. Navíc tu i v průběhu hlavní turistické sezóny vládne celkem klid. Jinou možnost představuje výprava do zátoky Duba Pelješka. Tady na dně moře současně stále zůstaly dochovány zbytky římské stavby. Nejvýchodněji je situována pláž Luka poblíž kempu Vrila.

Mimo to v této lokalitě panují perfektní podmínky pro provozování vodních sportů, v první řadě pak pro podmořský  rybolov, ale také pro Chorvatsko charakteristický windsurfing a jachtaření. K dispozici je ale rovněž  fotbalové hřiště nebo hřiště pro bocciu.

Jezdí se sem však nejen za zábavou, ale stejně tak i za zdravím. Trpanjskou zátoku Blace totiž obklopuje léčivé bahno. Používá se zejména v léčbě nemocí pohybového aparátu a gynekologických obtíží.

 

 

 

    Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Velká chorvatská letiště

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.