Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - poloostrov Pelješac

Šedesát pět kilometrů dlouhý poloostrov nacházející se na jižní straně Chorvatska. Ostrov vyniká skvělými červenými víny, krásnými zátokami s ještě hezčími plážemi i městečky, nádhernou přírodou a bohatou vegetací.

 

 

     V nejširším bodě má Pelješac sedm kilometrů. Podél pobřeží se tyčí vápencové hřebeny, u kterých se z vnitřní strany rozkládají úrodná pole s vinnou révou. Sveti Ilija neboli Hadí vrch, je nejvyšší horou poloostrova s celými 961 metry, pojmenovanou po jedovatých hadech, kteří se zde vyskytují zejména v nepřístupných částech hor.

     Toto místo známo svými plážemi, u kterých jsou za nejhezčí považovány ty v úseku mezi letovisky Orebić a Viganj. Lidé dále rádi jezdí i do Kučište, Žuljana a Trpanj. Ostrov má celkem osm a půl tisíce obyvatel a je dělen do čtyř obcí.

     Dají se tu najít i pěkné historické památky, například: kostelík sv. Michala, ve kterém jsou nejstarší fresky na pobřeží, jsou tu i gotické františkánské kláštery, je zde i soustava středověkých pevností.

     Vychvalovaná přímořská místa dosti vynikají svými podmínkami pro vodní sporty, ale i krásnými plážemi. U osady Viganj jsou vody pokládány za ty nejvhodnější pro surfování, dokonce se tu konalo mistrovství Evropy ve windsurfingu nebo Papratno má jednu z nejhezčích pláží a skvělý kemp v Jižní Dalmácii.

 

   

 

     Celým ostrovem vede Pelješacká transverzála, začíná u Stonu a končí u Lovište, od severního pobřeží k ní vede cesta z Trpanj. Pokud stojíte o krásný výhled, u úseků s vyšší nadmořskou výškou jej rozhodně najdete.

     Pro krásnou dovolenou je tento ostrov jako stvořený, krásná městečka, pláže, výhledy i výlety. Ať už byste jeli se svojí rodinou, přáteli nebo drahou polovičkou, rozhodně tu najdete přesně to, co hledáte.

Teď už stačí jen naskočit do auta, zarezervovat si místo v hotelu, u soukromníka nebo v kempu a vyrazit na pohodových pár týdnů.

 

 Hotely v této lokalitě - přehled

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

Co vzít do Chorvatska, kuny nebo eura?

 

Hranice Chorvatska

   

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.