Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce letoviskem Soline

V severní části  Chorvatské republiky se nachází ostrov Dugi Otok. Má své místo ve skupině severodalmátských ostrovů. Nedaleko tohoto ostrova se nachází národní park Kornati a také přírodní park Telašćica. Tento ostrov má mnoho krásných míst, které je záhodno navštívit. Jedno z nich je letovisko Soline, které leží u zátoky Solišćica na severozápadním konci ostrova.

 

 

            Doprava na Dugi Otok se může stát příjemným zážitkem. Na východní straně Zadaru je nový přístav Gaženíca, odkud jezdí trajekt na ostrov třikrát za den. Plavba trvá sto minut, ale poslední trajekt odjíždí ze Zadaru poměrně brzy (lze na internetu najít plavební řád).

 

Mapa

 

            Soline je vhodným místem pro rodiny s dětmi, protože se jedná o vesničku, kde je možné ubytovat se blízko jedné z nejkrásnějších pláží na Jadranu, Sakarunu. Tuto pláž můžeme s klidným srdcem označit za písčitooblázkovou, protože jí tvoří směs oblázků a písku. Při vstupu do moře má písek bílou barvu a tím dodává pláži exotický vzhled. Když svítí slunce, pláž vás okouzlí nádherně tyrkysovou barvou moře. Tuto atmosféru nic nenarušuje, protože jediný bar, který se zde nachází, je ukrytý ve stínu vzrostlých borovic. Kdo by neměl zájem o Sakarun, má možnost využít dvě oblázkové pláže přímo v Soline.

            Již zmiňované letovisko působí velice útulně, protože není nijak veliké. Nachází se zde zhruba 40 domů. I přesto poskytuje možnost návštěvy malé pizzerie, kavárny, ale i obchodu. V sousední obci Veli Rat, vzdálené čtyři kilometry je směnárna a další restaurace. V blízké vesnici Verunićo o podniky nabízející občerstvení také není nouze. Zaglav a Sali jsou města vzdálená do čtyřiceti kilometrů, kde je popřípadě možné sehnat vše ostatní.

 

Ubytování v této lokalitě

Tip na hotel v blízkosti Soline -

Veli Rat:Amarcord Skola

 

       Cena na noc pro tři - 1 810 Kč

 

            Na své si přijdou i milovníci sportu. Kromě plavání a cyklistiky stojí za zmínku také možnost potápění. Město Božava leží šest kilometrů od Soline a právě tam lze navštívit potápěčské centrum. Dále se v této lokalitě můžete bavit pétanquem či turistikou.

            Soline je vhodným kandidátem pro dovolenou, i v případě máte-li rádi výlety. V městečku Sali je vchod do přírodní parku Telašćica, kde najdeme unikátní skalní stěny, jezero Mir s léčivým bahnem a mnoho ostrůvků a útesů, mezi kterými kotví nádherné jachty a to je opravdu pohled k nezaplacení. Veli Rat zase nabízí největší maják na Jadranu a ostrov se také může pyšnit krasovou jeskyní Strašna peć.

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Chorvatsku

Chorvatská měna

Doba letu do Chorvatska

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.