Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Aarhus

Aarhus je druhé největší město  Dánska. Leží na Jutském poloostrově, obklopené lesy a plážemi. Je významným námořním přístavem, hospodářským a kulturním centrem.

Pro svůj rozvoj se v posledních letech stává oblíbenou destinací mnoha turistů. Potvrzují to také významné pocty, jichž se městu dostává. Pro rok 2017 mu byl Evropskou unií propůjčen titul Evropské hlavní město kultury a Evropský region gastronomie.

 

 

Město založili kolem roku 900 Vikingové jako obchodní město. V nejstarší části města, známé jako Latinská čtvrť, lemují úzké dlážděné uličky kostely a hrázděné domy.

Pokud se projdete nejkrásnější aarhuskou ulicí Møllestien, budete ohromeni krásou pohádkových průčelí.

Nejlépe se však s historií města seznámíte v místním skanzenu Den Gamble By, který se nachází ve Starém Městě. Ke zhlédnutí jsou zde autentické historické domy z různých koutů země, z nichž bylo v letech 1927 až 1974 vytvořeno celé městečko.

Určitě byste si neměli nechat ujít také návštěvu muzea Moesgaard. Expozice přibližuje zdejší kulturní historii a etnografii. Jsou zde vystaveny exponáty z doby kamenné, z éry Vikingů, a je také domovem nejslavnějšího občana města, 2000 let starého člověka z Grauballe.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

                        Mohlo by vás zajímat: Letiště Aarhus (AAR)

 

Oblíbené je také Muzeum žen (Kvindemuseet), sídlící v budově Staré radnice, jež oslavuje životy dánských žen a jejich těžce vydobyté úspěchy. Najdete zde také sekci pro děti se spoustou fotografií, filmu i praktických činností. Milovníci hudby by si v létě neměli nechat ujít největší festival roku Aarhus Festuge.

 

 

Určitě vás na první pohled zaujme, že město doslova překypuje různými kavárnami a restauracemi. V posledních letech prochází Aarhus revolucí v oblasti gastronomie. Možností, jak uspokojit své chutě, je nepřeberné množství. Od farmářských trhů, mini-pivovarů, po vybrané restaurace, kterým byla v roce 2015 za jejich kulinářské mistrovství udělena Michelinská hvězda – Gastromé, Frederikshøj a SUBSTANS.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Cabinn Aarhus

Cena na noc pro dva - 2 420 Kč
 

Wakeup Aarhus

Cena na noc pro dva - 2 802 Kč
 

Zleep Hotel Aarhus   

Cena na noc pro dva - 2 902 Kč

 

Do Dánska se dá vyrazit prakticky v kteroukoli roční dobu, a je velká škoda, že spousta lidí chápe tuto zemi pouze jako průjezdní destinaci do dalších severských oblastí. Je zde spousta míst, která stojí k vidění a jedním z nich je bezesporu také Aarhus.

Autor: Iva Grácová

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam největších letišť v Dánsku

Pěšky historickým centrem Kodaně za jediný den

Kouzelná vesnička v Dánsku

Placení v Dánsku

Doba letu do Dánska

Dánské pobřeží

Dánská města

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.