Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Průvodce městem Albufeira

Albufeira je oblíbeným turistickým střediskem na jižním pobřeží  Portugalska, které se vyznačuje zejména pestrým a bohatým nočním životem. Tomu odpovídá také velká nabídka restaurací, hotelů, barů a dalších atrakcí.

 

 

Vzhledem k tomu, že sem míří každoročně velké množství turistů z celého světa, jsou v místních restauracích zastoupeny prakticky všechny kuchyně světa, ať již jde o tradiční portugalskou gastronomii, nebo indickou, čínskou či italskou kuchyni.

Málokdo by tak dnes uvěřil, že zde v minulosti byla poklidná  rybářská vesnice. Dnes sem míří zejména turisté, toužící strávit svou dovolenou jako jednu velkou párty.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Zdroj videa: YouTube CC Sarah Callaway, Albufeira v noci

 

Pochopitelně zde najdete i ohromující pláže se spoustou aktivit. Zejména mládež se vyřádí ve vodních nebo zábavních parcích Algarve. Nejoblíbenější je bezpochyby vodní park Slide and Splash, který nabízí množství těch nejdivočejších skluzavek a tobogánů, ale také Zoomarine, zábavní park, kombinující vodní park s mořským centrem, specializujícím se hlavně na delfíny.

Populární jsou také lodní výlety, zahrnující jak  rybářské plavby, tak i cesty za delfíny nebo za potápěním, ale také lodní party. Hojně využívané jsou také celodenní lodní plavby směrem na Lagos a Sagres.

 

Pláž na pobřeží - Albufeira

 

Albufeira se vyznačuje  horkým létem, ale velmi příjemné teploty zde na hosty čekají i na jaře či na podzim a rovněž zimy jsou zde mírné. Zkrátka, ať již sem vyrazíte v kteroukoliv roční dobu, vždy si to zde užijete. Ovšem pokud máte raději klid, vydejte se sem mimo hlavní turistickou sezónu, protože Albufeira je obecně považována za nejrušnější turistickou destinaci v Algarve.

 

Albufeira

 

Kromě báječného počasí však láká Albufeira i svými okouzlujícími historickými uličkami nebo tradičním Starým městem. Toto centrum ohromí všechny příchozí malebnými tradičními maurskými bílými budovami na úpatí pískovcových útesů.

Kromě toho nabízí i mnohé možnosti pěších výletů, cílených na poznávání zdejší krajiny. Ideálním místem, odkud si lze vychutnávat výhledy do okolí, je místo na skále mezi plážemi Praia do Inatela a Praia do Peneco.

Milovníci klidu a pláží si mohou vychutnat chvíle  slunění na Praia dos Salgados, která je asi nejosamělejší z pláží Albufeira a nenajdete zde s výjimkou jediné restaurace žádnou další budovu. Jde také díky jejímu umístění o ideální místo pro pozorování pchvatných západů slunce nebo pro surfování.

 

  Ubytování v této lokalitě přes booking.com

 

     
                            Předpověd počasí v Albufeira  
     

 

Z historických památek stojí za zmínku určitě kostel Igraja Matriz, pocházející z konce 18. století, který zaujme nejen svou neoklasicistní architekturou, ale také výzdobou interiéru i pozoruhodnou mariánskou sochou Nossa Senhora da Orada, jejíž původ se datuje již do období po roce 1400. Tento svatý patron zdejších rybářů je připomínán také každoročně v srpnu, kdy průvod přenáší tuto ikonu do poustevny Nossa Senhora da Orada, kde byla původně umístěna.

V historickém centru města stojí za návštěvu také archeologické muzeum, které nabízí zajímavou expozici artefaktů z římského, islámského, středověkoho i raně novověkého období. Najdete zde také neolitickou loď nebo architektonické zbytky římské vily. Většinu této sbírky shromáždil jeden člověk, a to padre José Manuel Semedo de Azevedoa.

A do třetice troška historie, a sice Castelo de Paderne, tedy zřícenina středověkého hradu, nedaleko Albufeiry.

Na své si zde přijdou i romantici, ti mohou posedět u sklenky Champagne a pozorovat západ slunce nebo prozkoumat skalnaté útvary a jeskyně či se vydat na plavbu k oblasti Galé a Benagil, proslavené působivými skalními útvary, které v zapadajícím slunci dostávají doslova magický vzhled.

 

 

Albufeira je právem nazývána městem dvou tváří. Rodiny s dětmi se mohou uchýlit do Starého města, teenageři a milovníci zábavy se soustředí do oblasti, vzdálené od Starého města asi 2 km, nazývané Strip. Pro všechny je to však místo, kde se spojuje nejen zajímavé kulturní a historické dědictví, nádherné pláže a spousta zábavy.

Autor: P.U.

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Portugalsku

Doba letu do Portugalska

Průvodce - Algarve

Teplota moří

Pronájem aut

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.