Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Tigaki

Tigaki je populární turistické letovisko, které bychom našli na  řeckém ostrově Kos. Našli byste jej konkrétně v severní části, kde ho omývá Egejské moře ve vzdálenosti přibližně 12 km od hlavního města Kos.

 

 

Malé velké Tigaki

Není to však jediná vodní plocha. Dominantou této lokality je hlavně jezero Alykes, kde se dříve těžila sůl. To už dnes neplatí, turisté však nejsou těmi jedinými, jejichž pozornosti se těší. Jedná se o stanoviště mnoha druhů stěhovavého ptactva, typickými obyvateli jsou plameňáci. Dále tu také v hojném počtu můžete potkat i populace mořských želv.

I když by se tak mohlo zdát, že v tomto středisku panuje poměrně čilý ruch, zázemí Tigaki tvoří jen několik málo obchůdků a typických řeckých taveren, kde stojí za ochutnání třeba tradiční gyros. Mimo turistickou sezónu městečko není obydleno vůbec, jinak v něm žije jen asi okolo dvou stovek obyvatel.

 

Hotely přes booking.com v této lokalitě

 

Ráj plný písku a slané vody

Za návštěvu však pro nádhernou písečnou pláž, která měří více než 10 kilometrů, však rozhodně stojí. Ta se díky svojí čistotě dočkala dokonce vyznamenání Modrou vlajkou. Díky pozvolnému vstupu do moře je koupání v této lokalitě vhodné i pro malé děti a nezkušené plavce. Vzhledem k tomu, jaký klid zde vládne, si můžete krásy místní přírody užít bez přítomnosti davů turistů.

Kdo by přece jen upřednostnil ruch, rozhodně nezůstane v letovisku ochuzen ani o bary nebo diskotéky. Pokud vyrazíte za zábavou do víru noci a nebudete si odříkat alkohol, určitě nezapomeňte ochutnat víno, případně také ouzo, nápoj, který se vyrábí ze zbytků z vinných hroznů a charakteristickou chuť dotvářejí bylinky, především anýz.

 

 

Pro zdejší moře jsou charakteristické velké vlny. Proto v této destinaci panují ideální podmínky pro vyznavače windsurfingu. Na pláži je začátečníkům, kteří s tímto sportem dosud nemají zkušenosti, k dispozici současně i windsurfingová škola.

Dalšími populárními vodními sporty jsou stejně tak i vodní lyžování či potápění. Pro vyznavače méně adrenalinových aktivit je vhodným způsobem trávení času na vodě také možnost si zapůjčit šlapadlo.

 

Kam v okolí

Komu by přece jen další vyžití scházelo, využije dobrou dopravní dostupnost metropole a přesune se autobusem do hlavního města. Nejoblíbenější dopravní prostředek je však na Kosu poněkud jiný – jezdí se tady zejména na  kole.

Za výlet Kos rozhodně stojí, ne nadarmo bývá označován za jedno z nejkrásnějších měst v Řecku. V současnosti především rušný přístav za sebou má bohatou historii a jeho dominantu tvoří středověká rytířská pevnost. K založení města došlo již roku 366 př. n. l. Památky ovšem nejsou to jediné, co byste si neměli nechat ujít. Za pobřežní promenádou se rozprostírá spleť ulic a uliček, kde najdete řadu restaurací, taveren a dalších podniků.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Řecku

Přehled - řecké ostrovy

Zájezdy do Řecka

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.