Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Zwickau

Zwickau (počeštěle též Cvikov) je  německé okresní město, které leží ve spolkové zemi Sasko. Konkrétně se nachází na úpatí Krušných hor. Má přibližně 100 000 obyvatel a je zároveň čtvrtým největším městem spolkové země.

 

 

Průmyslové město „na čtyřech kolech“

Jedná se o významné centrum automobilového průmyslu v této oblasti. Známé jsou především  automobily značky Trabant, které odsud pocházejí, dále tu svou továrnu měla společnost Horch, později transformovaná v Audi.

V současnosti ve Zwickau vlastní pobočný závod firma Volkswagen. Augustu Horchovi i značce Trabant tady dokonce věnovali i vlastní muzeum.

Pro ekonomiku města měla v minulosti silný význam nejen auta, ale též těžba, a to uhlí a uranu.

 

 

Historická perla ve stínu horských velikánů

První stopy osídlení lokality můžeme datovat do přibližně 7. století, kdy se zde usídlili Slované. O osadě tohoto jména pak máme první doklady zhruba z roku 1118. V následujícím století pak získává městská práva. V průběhu 15. a 16. století zažilo město výrazný rozvoj a stalo se důležitým hospodářským i kulturním centrem.

Zwickau se s úspěchem vyhnul i krutým důsledkům plošného válečného bombardování. Dochovány nám proto zůstaly četné významné památky. Tou nejdůležitější sakrální je chrám svaté Panny Marie. Vznikl sice již v roce 1180, dnes však nese stopy rovněž baroka.

Dále byste při prohlídce neměli opominout například příklad pozdně gotický kostel sv. Kateřiny. Část oltáře kostela bývá historiky připisována dílně Lucase Cranacha staršího.

 

 

    Přehled ubytování v této lokalitě  

 

 


Do Zwickau za kulturou

Budete-li váhat, kdy se sem vydat, ideálním obdobím je to předvánoční. Zdejší tradiční adventní trhy bývají považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Německu. Atmosféru dokreslují typické dobroty – klobásy, párky, svařené víno i punč. Kdyby vám v předvánočním shonu čas už nezbyl, zajeďte se pro změnu v létě podívat na některý z hudebních festivalů.

Milovníci kultury neopominou ani další zajímavost – nejstarší veřejnou knihovnu v Sasku. A když už jsme u těch knih: Známý spisovatel Karel May na tomto místě prožil nepříliš slavnou část své kariéry, když byl v jednom z místních domů na několik let vězněn za podvody a krádeže.

 

Trasa  autem z Prahy do Cvikova, vzdálenost: 211 km. Čas: 2:33.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Christian Leuschner, tramvaje v Zwickau

 

 

     
                                  Předpověď počasí -  Cvikov  
     

 

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Hrady a zámky v Německu část I.

Největší jezera v Německu

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.