Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ráj pláží Menorca

Menorca je jedním  španělských ostrovů v západním Středomoří. Není tak známý jako mnohem výrazněji větší Mallorca, ale to mu není na škodu. Jelikož se tu, na rozdíl od zbytku Baleárského souostroví, začal cestovní ruch rozvíjet až v pozdější době, krajina a zejména pláže tu jsou velmi zachovalé a údajně i jedny z nejkrásnějších v Evropě.

 

 

 

Pláže jako klenot ostrova

      Zejména na jižní straně ostrova naleznete pobřeží, které se pyšní bělostným pískem a azurově zbarvenou vodou. Jednou z nejobdivuhodnějších míst, která se tu nachází, je pláž Cala Macarella na jihozápadní straně ostrova, která je obehnána nízkými skálami a kde se vám naskytne krásný výhled na zátoku, v níž obvykle kotví luxusní jachty.

Další volbou by poté mohla být, o něco menší ale možná ještě malebnější Cala Macarreleta, jenž se nachází již jen necelou půlhodinu chůze podél pobřeží.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Menorca (MAH)
 

Mapa - openstreetmap.org

 

Historické památky

      Na Menorce můžete navštívit hned několik významných historických památek. Například pohřební komoru Navetas des Tudons, jenž je nejstarší památkou na ostrově a která byla postavena již v letem 900 – 1400 před naším letopočtem. Dalším zajímavým místem je pak archeologické naleziště Torre De's Galmés, které je jedním z největším na Baleárských ostrovech.

      V neposlední řadě byste měli navštívit také město Ciutadella, jenž je druhým největším na ostrově a které představuje atmosféru středověkého města s velmi úzkými uličkami. Naleznete ho na západní částí pevniny a jeho historické jádro, kde můžete obdivovat především impozantní katedrálu s radnicí, je od roku 1993 zapsáno na seznam UNESCO.

      Za zmínku stojí také hlavní město Mahon, jenž je nejen největším městem na ostrově, ale zároveň se pyšní největším přírodním přístavem na světě.

 

  Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Es Barranco Cena na noc pro dva - 1 920 Kč
  Tip na hotel: S'Estil·let Cena na noc pro dva - 3 200 Kč

 

Aktivní dovolená

      Na své si tu přijdou také milovníci některých vodních sportů, a to zejména na jižním pobřeží. Věnovat se tu můžete například jízdě na kajaku, plachtění či adrenalinovému flyboardingu, kdy budete doslova létat nad vodou.

      Pokud jste však klidnějšího charakteru, můžete se vydat šnorchlovat. Za jedny z nejvhodnějších místní lidé považují pláže Cala Es Caló Blanc a Cala Marell.

Autor: Eva Klásková

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Španělska

 

Jak dlouho trvá let do Španělska

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.