Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ribeira Brava - ideální místo pro odpočinek

Název Ribeira Brava je odvozen od proudu vody, a znamená „divoká řeka“. Ribeira Brava je malé městečko nacházející se na jihozápadním pobřeží ostrova, západně od Câmara de Lobos a hlavního města Funchal, vyznačující se strmými údolími na obou stranách.

Obecně jde o jedno z nejstarších osídlených míst ostrova Madeira vůbec. Nádherná krajina v níž je městečko zasazeno vytváří pak nádherný kontrast přírody a urbanizace.

 

 

Návštěvníci zde naleznou širokou škálu volnočasových aktivit a také nejrůznějších míst, která lze během pobytu navštívit. Nachází se zde například Etnografické muzeum Madeiry, kde jsou vystaveny sbírky etnografických objektů, spojených s různými sociálními, ekonomickými a kulturními aspekty ostrova Madeiry.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Za nejzachovalejší regionální památku je pak považován místní kostel Igreja de São Bento, kde jsou ke shlédnutí cenné obrazy ze 16. století. Další historickou památkou pak je pevnost São Bento z 18. století, která byla vybudována na příkaz guvernéra Pereiry za účelem obrany přístavu. Tvořena je jedinou kruhovou věží a dnes se zde nachází turistická informační kancelář.

Kultura v městečku zůstala poměrně neovlivněna cestovním ruchem na Madeiře a stále je zde zachováván blízký vztah mezi lidmi a přírodou.

Mezi údolími se nachází sportovní centrum Madeira s bohatým vybavením, které přitahuje zájemce o všechny druhy sportu a atletiky.

Přímo u moře leží umělá černá písečná pláž, která je však chráněna před vlnami Atlantiku a proto nabízí bezpečné koupání. Pro ratolesti návštěvníků je pak k dispozici i dětský bazén. Klidné a příjemné odpoledne pak lze strávit i na promenádě s kavárnami, bary a restauracemi.

Procházka městem pak návštěvníky zavede ke spirálovitému schodišti na východním konci města, skýtajícím nádherný výhled. Příjemná procházka je také skalním tunelem k rybářskému přístavu. Turisté také mohou prozkoumat četné turistické stezky a užívat si příjemného slunečního svitu.

 

 

Ovšem žádný návštěvník by neměl minout asi nejznámější hospůdku v oblasti, tedy Taberna da Poncha. Ochutnat některý ze zdejších slavných regionálních nápojů je prakticky povinnost.

Kdo má buď štěstí, nebo dobrý plán a navštíví Ribeira Brava v době svátku svatého Petra, Festas de São Pedro, určitě nebude zklamán. Nápadné a pestré oslavy začínají během dne a pokračují dlouho do noci. Tradiční tance, živá hudba, stánky s jídlem a pitím a nejrůznější formy zábavy zaplní ulice města. O půlnoci jsou pak oslavy zakončeny ohňostrojem.

 

   
 Tip na ubytování:  Cheerfulway Bravamar Hotel Cena na noc pro dva - 1 385 Kč
   

 

Městský trh, Mercado Municipal, nabízí nejen ovoce, zeleninu či maso a ryby, ale také produkty uměleckých řemesel. Je to zcela ideální místo pro nákup nějakého tradičního dárku na památku.

Ribeira Brava je malé, původně rybářské městečko, které však nabízí skvělé podmínky pro odpočinek a načerpání nových sil v rámci relaxace, s přispěním spousty blahodárného slunečního svitu, a při vychutnávání si skvělého regionálního jídla.

 

 

  Autor: P.U.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.