Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Španělská siesta v Lloret de Mar!

cs.wikipedia.orgOblíbená dovolenková oblast Costa Brava měří dvě stě dvacet kilometrů, táhne se na severu španělského východního pobřeží až k francouzským hranicím a je nejvíce navštěvovaným místem v celém  Španělsku.

Nejznámějším letoviskem z této oblasti je městečko Lloret de Mar, které má svých stálých třicet tisíc obyvatel, ale v sezóně se z něho stává žhnoucí a multikulturní metropole, do níž se sjíždí dovolenkáři z celé Evropy a z malého města vytváří komunitu o dvou set tisících lidí.

Není divu, že se Lloret de Mar těší takové popularitě. Španělská dovolená nabízí spoustu ojedinělých zážitků, ustálené a velmi teplé počasí a bohatou kulturu, která se odráží v místní kuchyni, památkách, jazyce a v neposlední řadě i obyvatelích, jenž jsou známi svým temperamentem, ale také svou přátelskostí.

 

     
               Předpověď počasí v této lokalitě  
     

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Barcelona hned za humny!

Kromě stálých a spolehlivých služeb, které jsou uzpůsobené požadavkům letních dovolených, tudíž rozhodně není nouze s výběrem hotelu s vysněným bazénem, odpovídajícími wellnes službami nebo dalšími doplňkovými aktivity.

 

 

Lloret de Mar má také velmi výhodnou polohu pro cestování do okolí. Necelých osmdesát kilometrů od města leží věhlasná Barcelona, kterou byste ve svém dovolenkovém rozvrhu neměli opomenout, protože se řadí k jedněm z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších měst v celé Evropě.

 

Tip na levný hotel v Lloret de Mar:  Hotel Castella Cena na noc pro dva - 1165 Kč

 

Zajímavá historická místa

Pokud nebudete chtít celou dovolenou strávit pouze na pláži a plaváním v moři, není nic snazšího, než se vydat do zahrad Santa Clotidle vytvořených pod vlivem italské renesance. Tyto nádherné zahrady jsou umístěné na jednom z útesů, takže budete mít dokonalý výhled na rozprostřené moře a další pobřeží.

en.wikipedia.orgNa druhé straně města je pláž Sa Caleta, na jejímž útesu je postaven hrad, ve španělštině pojmenovaný Castell D’en Plaja. Ačkoli pojmenování "hrad" trochu zavádí, protože tato stavba se začala stavět teprve v roce 1935 a její dokončení trvalo několik dalších let kvůli občanské válce, svým vzhledem jako hrad opravdu působí. Bohužel se jedná o soukromé sídlo, takže návštěva vnitřních interiérů není možná, ale i pohled zvenčí z písčité pláže rozhodně stojí za to.

Na druhý hrad, nebo spíše zříceninu, už se ale dostanete bez potíží. Castell de Sant Joan je pouze úzká, vysoká věž, z níž si po vystoupání můžete užít pohled z ptačí perspektivy na celé město.

Mezi další velmi zajímavá místa patří základy historické vesnice, která leží dva kilometry za městem. Pulg Castellet, jak je archeologické naleziště nazváno, bylo objeveno v roce 1934, ale práce na něm začaly až o několik desítek let později. Předpokládá se, že vesnice vznikla v době starověkého Říma, tedy v druhé polovině třetího století před Kristem, o čemž si můžete přečíst na informačních tabulích a dozvědět se tak něco nového. 

 

Tipy na ubytování

 

Hotel Marsol

Cena na noc pro dva - 1 220 Kč
 

Hotel Helios Lloret

Cena na noc pro dva - 1 254 Kč

*Autor úvodní fotky - Xavi Garcia [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

Čtěte také: Teplota moří

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.