Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Španělsko – historie, vášeň, flamenco a město Granada

Rozhodli jste se navštívit  Španělsko a nějaké netradiční místo v něm? Zavítejte do města Granada, které leží v provincii se stejným názvem, v Andalusii. Jedná se o osmnácté největší město Španělska a také o hlavní historické město Granadského království.  

 

 

Exotická krása a okolní příroda

To vás zde přesně čeká. Město se totiž nachází na úpatí hor Sierra Nevada a Mulhacén. Hora Mulhacén měří 3 482 metrů a je tak nejvyšší horou Iberského poloostrova.

 

 

Tipem pro váš výlet do okolí by pak mohl být národní park Parque Nacional de Sierra Nevada, který pochází z roku 1999, spolu se sousedící přírodní rezervací Parque Natural de Huétor. Dech beroucí je zde pak zalesněná krajina úpatí hor, která se pozvolna a jakoby nic, mění v překrásné pobřeží Středozemního moře.

 

 

Mešity ve Španělsku?

Dříve ve městě Granada bylo přes třicet mešit a minaretů. No v dnešní době je zde pouze jedna jediná. Ta byla vybudována až v roce 2003, díky sponzorství nějakého bohatého šejka, ze Spojených arabských emirátů. Přístup do ní je však umožněn jen věřícím. Pro turisty jsou zde k prodeji volně dostupné pouze suvenýry s islámskou tématikou.

 

 
Nejbližší aeroport v této oblasti: Letiště Granada (GRX)
 

 

Historie, versus současný dobový trh

Na vrcholek Albaicín ročně vystoupá spousta místních i turistů. To proto, že zde naleznete vyhlídku zvanou Mirador a zní se naskýtá nádherný výhled na historický maurský hrad. Na tomto vrcholku pak naleznete spleť starobylých a strmých uliček, které se proplétají obchůdkami a krámky maročanů a muslimů.

Nakoupit zde můžete také spoustu cetek a kovových – drátěných šperků, od pouličních prodejců, koření, nebo jen tak posedět v malé a útulné kavárničce, kde vám k vychlazenému nápoji často ještě zdarma podají typické tapas!

Je to opravdu kouzelné místo, kde vás spleť historie, úzkých uliček, vůně koření a přítomnost více národností, přenese zpět do roku 1492, kdy zde vládla Nasrovská dynastie.

 

Orientální krása a dlouhé fronty

To je Alhambra – kdysi menší městečko před Granadou, s vlastní islámskou školou a lázněmi. Byl by ale asi hřích se na ně nezajít podívat. Když zvládnete vystát frontu a počkat si, výsledek stojí za to. Vstupenky však zakupujte raději předem, jelikož je zde omezená denní kapacita návštěvnosti ( denně sem propustí pouze 6600 turistů). Na vstupence pak najdete čas, kdy se máte dostavit k prohlídce do nejoblíbenější části – Palacios Nazaries.

 

Alhambra

Orientální prvky a první stavby zde pocházejí z 9. Století. Začali je zde budovat maurští vládci. Naleznete zde sousty vodních nádrží, které dopomáhaly ke zvlhčení vzduchu, či krásné zahrady. Také zde na vás čekají nespočetné nasrovské paláce – nejhezčí z nich Patio de los Leones, Lví nádvoří – s kašnou a s dvanácti mramorovými lvy.

 

Od historie k luxusu

Luxus zde skrývá název Cármenes. Zní to jako jméno nějaké krásné španělské divy. Tento pojem však skrývá jiný význam. Nazývají se tak velké bílé vily, ohraničeny bílými zdmi, zelení a exotickými květinami. Jejich hodnota se stanovuje přibližně na dva miliony euro. Stejný název pak nese i místní fotbalový stadion.

 

 

Noční život v rytmu flamenca

Pokud toužíte po nočním životě, ruchu a zábavě, zavítejte do univerzitní části Granady, která je plná mladých a energických lidí. Naleznete zde spousty clubů, barů a diskoték. Ale také večerní posezení v místní restauraci se promění na nezapomenutelný zážitek, kdy místo do talířku, budete koukat na tanečníky flamenca. Tak pozor, ať vám nezaskočí!

 

Nechte se unést touto historickou atmosférou města, nebo rytmy tance flamenco a užijte si španělskou vášeň a temperament plnými doušky!

 

Tip na hotel:  AB Pension Granada Cena za noc pro dva 625 Kč
Přehled ubytování v této lokalitě na booking.com

 

Autor: Lucie Holásková

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Andalusie, největší oblast Španělska

 
   

Města v Andalusii

 
   

Letiště v Andalusii

 
   

Jak dlouho trvá let do Španělska

 
       

 


Vložil/a: Daniel Česák 31.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.