Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Srdce Izraele, to je pulsující Tel Aviv

cs.wikipedia.orgTel Aviv je bývalé hlavní město Izraele s pouhým půl milionem obyvatel, avšak je to místo, kde se středověká historie v podobě kamenitých uliček a domků s dřevěnými okenicemi střetává s pulsujícím životem moderní doby.

Tel Avivu se díky rozsáhlému turistickému ruchu přezdívá "Izraelská Barcelona" anebo také "město, které nikdy nespí", a to zásluhou bohatého nočního života, který bývá přirovnáván americkému New Yorku.

Město leží na pobřeží Středozemního moře, je rozděleno do devíti čtvrtí a ačkoli se o bezpečnosti Izraele kvůli zdejší politické situaci často pochybuje, zaměření na cestovní ruch a přátelské přijetí turistů je odpovědí samo o sobě. Vzhledem k rozmanitosti celé oblasti a izraelské kultury si každý najde něco svého, pojďme se podívat na ta nejzajímavější místa. 

 

 

Jaffa Staré Město

Jaffa bylo původně samostatné městečko jižně od Tel Avivu, postupem času však bylo rozrůstajícím se městem pohlceno a stalo se jeho městskou čtvrtí. Pokud máte rádi historická místa nedotčena dnešní dobou, Jaffa je přesně místo přesně pro vás. Je považováno za nejstarší starověké město na světě a má bohatou biblickou a mytologickou historii, jenž odkazuje například na syna Noa Jáfeta, který měl město založit po biblické potopě, nebo na Andromedu, která měla být údajně přivázána na skálu v Jaffe a nakonec zachráněna Perseem.

Kromě desítek mytologických příběhů, Staré město také nabízí písčité pláže, které jsou bičovány modrým osvěžujícím mořem, jenž přijde ve vysokých izraelských teplotách vhod.

 

cs.wikipedia.org

   Panorama - Jaffa

 

Součástí Starého města je také náměstí Kikar Kedumim, kde můžete vidět starověkou architekturu ovlivněnou římskou, helenistickou a byzantskou kulturou. Je to světlé, prostorné náměstí, jenž navozuje atmosféru pobřežního prosluněného místa, kromě toho je to také místo, kde bylo nalezeno několik archeologických vykopávek. V neposlední řadě stojí za zmínku kostel svatého Petra, který stojí hned vedle náměstí a jeho vnitřní malby znázorňují další legendy a příběhy, s kterými je Tel Aviv propojen.

 

   Ubytování na booking.com

Tel Aviv

Tel Aviv


Nejbližší letiště: Ben Gurionovo mezinárodní letiště

Oficiální Web

Kód: TLV

Trasa letu: Bratislava - Tel Aviv

Trasa přímého letu z Bratislavy (BTS) do Tel Aviv (TLV) , na této lince létá česká aerolinka Smartwings, doba letu cca 3h 40m, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Trasa letu: PRG - TLV

Trasa přímého letu z Prahy (PRG) do Tel Aviv (TLV), linku obsluhuje maďarský dopravce Wizzair, cena zpátečních letenek cca 3 tis. Kč, přehled na Kiwi.com

 

Muzeum nezávislosti

Kdo má rád historii, rozhodně by měl zavítat do telavivských muzeí, kterých má město plno a pyšní se zajímavým obsahem. Jedno z nich je také Muzeum nezávislosti, před kterým byla v roce 1948 vyhlášena a podepsána deklarace samostatného Izraele. Kromě toho také můžete zavítat do muzea, které obsahuje archeologické exponáty z dějin země, nebo navštívit Muzeum umění.

 

Pláže 

Vzhledem k tomu, že Tel Aviv leží na pobřeží Středozemního moře, obsahuje desítky písčitých pláží, které jsou v modernějších částech lemovány bohatými promenádami s rozmanitým výběrem obchodů a restaurací. V Tel Avivu se těší velké popularitě především restaurace se suši, které můžete potkat téměř na každém rohu.

 

cs.wikipedia.org

 

Výlety za hranice města

Pokud byste se chtěli vydat za hranice města, výhodou je, že Izrael nemá velkou rozlohu a například i do Betlému se můžete dostat autem za dvě hodiny.

Okolí města a Izrael samotný ukrývají desítky magických a historických míst, při jejichž návštěvě se vám zatají dech. Z bližších míst k Tel Avivu za zmínku stojí rozhodně městečko Caesarea, vzdálené padesát minut autem, známé svým starověkým viaduktem, římským divadlem a krásnou pláží.

 

Co byste měli vědět, než vyrazíte:

  • Domluvíte se zde anglicky. Angličtina je povinným předmětem ve školní docházce.
  • Izraelská měna je šekel (NIS). Jeden šekel se dělí na sto agorotů a přibližný kurz k dnešnímu dni je: 1 NIS = 6, 452 CZK.
  • Do Izraele vízum nepotřebujete, pokud cestujete na krátkou dobu (max. tři měsíce).
  • Nejlepší období na dovolenou v Izraeli je březen až duben a říjen až listopad, kdy se teploty v průměrném maximu pohybují na jaře o kolo dvaceti a na podzim kolem dvaceti pěti stupňů.

 

Autor: Karolína S.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Rady a tipy na cestu do Izraele

 

Čím platit v Izraeli?

   

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Axis Communications

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 09.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.