Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Tejeda, Španělsko, Kanárské ostrovy

Foto, en.wikipedia.orgTejeda je malebné městečko v horách v centrální oblasti ostrova Gran Canaria, který se nachází ve Španělsku, v provincii Las Palmas na Kanárských ostrovech. Poblíž najdete také krásnou pláž s názvem Maspalomas. Tato obec se nachází 6 kilometrů severozápadně od Pico de las Nieves a 23 kilometrů jihozápadně od hlavního města Las Palmas.

Rozsah města je 103 kilometrů čtverečních. Jihovýchodní část jejího území je zároveň nejvyšším bodem ostrova Gran Canaria, "Pico de las Nieves" (Snows Peak), dosahuje výšky 1,949 metrů, což je v převodu 6394 stop.

 

 

Jiné vrcholy v této oblasti, které také stojí za zmínku, jsou například Roque nublo (Cloud Rock), který dosahuje 813 metrů (2,667 stop) a Roque Bentayga (Bentayga Rock), kde se nachází rituální místo (almogarén).

 

Roque nublo

    Roque nublo

 

V blízkosti Tejedy se také nachází Cuevas del Rey (Také nazývána jako Králova jeskyně, nacházející se jeden kilometr od Rock Bentayga).

Když budete pokračovat zhruba dva kilometry směrem na západ, narazíte na vesničku se starožitnými jeskynními domy (Acusa Seca). Všechny jmenované lokality jsou uvedeny ve španělském dědictví jako vlastnosti kulturního zájmu ("Bien de Interés Cultural").

 

Tip na levný hotel: Alojamiento Rural La Montaña Cena na noc pro dva - 1 081 Kč

 

Zdroj videa: YouTube CC - Javier Leiva Aguilera,  En el pueblo de Tejeda (Gran Canaria)

 

 

Pokud byste se do této oblasti chtěli vypravit autem, tak samozřejmě musíte brát v potaz to, že je zde velice hornatý povrch. Jinak řečeno, cestování autem v tomto případě se hodí pouze pro ty, kterým nebývá špatně, jedná se o velice zdlouhavou cestu všemi možnými serpentinami těchto hor. Počet obyvatel se zde v rozmezí let 1991-2013 pohyboval okolo dvou tisíc lidí s rozdílem v řádu stovek obyvatel, přičemž populace klesá, v roce 1991 činil celkový počet obyvatel 2,361 a v roce 2013 již 2,028.

 

 

Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Gran Canaria

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.