Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Turismem nedotčený ostrov Skopelos

Ostrov Skopelos, který leží nedaleko pevninského Řecka, má jednu velkou výhodu oproti všem ostatním ostrovům ležícím v Egejském moři. Je turistickým ruchem nedotčený, ačkoli toho dokáže nabídnout mnoho a turisté na něm naleznou vše, co by na dovolené potřebovali.

Skopelos má téměř deset tisíc obyvatel a jako většina řeckých ostrovů je hornatý. Nejvyššími horami jsou Delfi a Paluki, které přesahují výšku pět set metrů.

 

 

Příroda nedotčená turistickým ruchem

Skopelos má necelých sto kilometrů čtverečních, není tedy největší, za to však nabízí rozmanitou přírodu od borových lesů až po zelené pláně, jimiž se táhnou úzké bílé cestičky. Příroda je klidná a nedotčená a ukrývá se v ní spoustu malých kostelů či klášterů, které jsou pro řeckou kulturu charakteristické.

Ať už hledáte maximální komfort v podobě pláží s občerstvením, lehátky a dalším vybavením, nebo vás lákají pláže nedotčené lidskou nohou, obojí lze na ostrovu nalézt. Skopelos nabízí spoustu malých zákoutí s opuštěnými plážemi, kde je voda průzračná a písková či oblázková pláž klidná. Avšak výjimkou nejsou ani centra, která se blíží k standartu letních resortů. Své si zde najde opravdu každý.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Giovanni Bissoli, Skopelos

 

  Tip na ubytování: Denise Hotel Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
  Tip na ubytování: Filoxenia Cena na noc pro dva - 1 255 Kč
  Tip na ubytování: Pansion Prodromina Cena na noc pro dva - 1 310 Kč

 

Hlavní město Skopelos

Hlavní město celého ostrova leží na východním pobřeží a slouží jako přístav a kulturní centrum. Přístav také nahrazuje letiště, které na ostrově není, proto turisté převážně přijíždí nejprve do města Skopelos na lodi či trajektu a až poté se rozutíkají po celém ostrově.

 

 

Historie města sahá až do roku 1600 př. n. l. Je obehnáno zbytky městského opevnění a na konci dlouhého bílého schodiště leží zbytky starověkého hradu Kastro, který nechal postavit Filip Makedonský a z kterého se návštěvníkům naskytne úžasný pohled na moře a město.

Úzké uličky, které se táhnou mezi bílými domečky poskládanými jako ze stavebnice, ukrývají restaurace, hospody a obchody se suvenýry. Druhé největší městečko je Glossa, které má o polovinu méně obyvatel než Skopelos a leží na západním pobřeží, nicméně vzhledem je hlavnímu městu velmi podobné a oplývá obdobnou atmosférou.  

 

 

Kostely a chrámy skoro na každém rohu

Jak už bylo napsáno, Skopelos ve svých lesích a na svých pláních ukrývá velké množství malých kostelů a klášterů. Na celých sto kilometrech čtverečních je to neuvěřitelných 400 kusů. Mezi nejznámější patří Klášter sv. Jana Křtitele, kde dodnes žije několik jeptišek, a Klášter Evangelistria, který patří k jedněm z nejzajímavějších míst na celém ostrově. Leží necelé čtyři kilometry od hlavního města a byl postaven v 18. století, což se také odráží v jeho byzantské architektuře s mohutným opevněním.

V hlavním městě je také jedno zajímavé historické místo – Bazilika Agios Athanassios, která byla postavena v 17. století na základech starého chrámu, který uznával bohyni Aténu.

 
Autor: Karolína S.

 

 

O Skopelosovi jsme psali také zde: Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.