Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Řecko     

Řecký ostrov z filmu Mamma Mia

Ilustrační fotoMysleli jste si že krásný filmový ostrov Kalokairy existuje? Existuje, ale ve skutečnosti to je ostrov Skopelos ležící nedaleko pevninského Řecka. A patří do egejského souostroví Sporady.

Skopelos je údajně nejzelenějším ze všech řeckých ostrovů. Majestátní skaliska pokrytá hustě borovými lesy zdvíhající se do mohutných výšin, travnaté pláně protnuté bílými cestičkami, malebná platanová údolí a barevné vinice společně se sady mandlovníků, olivovníků a ovocných stromů prosycených omamnou vůní květů a plodů. Délka ostrova je asi 45 km, šířka okolo 10-12 km a má 10 000 obyvatel.

 

 

Zajímavá místa na Skopelosu

Bazilika Agios Athanasios v hlavním městě Skopelos, vystavěná na původním chrámu bohyně Athény, klášter Evangelistria připomínající středověkou tvrz nebo majestátní klášter sv. Jana Křtitele. Druhé největší městečko na Skopelosu – Glossa – leží téměř na opačném, západním pobřeží ostrova.

Letiště na ostrově nanajdete. Dopravit se tam můžete tedy jen lodí nebo trajektem. Není tam  žádná masová zábava, nepotkáte tu hlučné davy anglické mládeže, ale spíše dvojice. Málokteré ostrovní město v Řecku si zachovalo takový charakter jako Skopelos.

 

Ubytování na Skopelosu

Tip na hotel:  Regina Hotel Cena pro dva: 1 325 Kč

 

Skopelos a pláže

Mnohé pláže ostrova Skopelos se již stačily přizpůsobit, a tak tu bez problémů najdete veškerý komfort, který poskytují slunečníky, lehátka, občerstvení, vodní sporty a další atrakce, jež jsou dnes již standardem letních resortů.

Největší a údajně i nejkrásnější pláží Skopelosu je Milia (alias jabloň) ležící na severu ostrova, jen nedaleko dalšího letoviska Panormos. Má připraveny rozvinuté služby v podobě kvalitního občerstvení, lehátek a slunečníků. Podobně oblíbené jsou Adrina, Agnonda, Armenopetra, Elios, Glyfoneri, Glisteri, Hovolo, Kastani, Limnonari, Loutraki, Panormos, Perivolou nebo Velanio.

 

Pláž Mila

Mila

Pláž Panarmos

Panormos

Pláž Perivoliu

Perivoliu

 

Doprava po ostrově

Silnice na ostrově Skopelos jsou relativně v dobrém stavu, ale není jich mnoho. Jediná přístupná větší zátoka na severovýchodě je pouze v hlavním městě Skopelos. Můžete si ale půjčit člun a objevit zátoky, ve kterých budete zcela jistě sami.

 

Vzdušná vzdálenost mezi Prahou a řeckým Skopelosem je cca 1530 kilometrů. Ostrov nedisponuje vlastním aeroportem jak už bylo řečeno, nejbližší je na ostrově Skiathos.(Přehled letů z Prahy na Skiathos přes Kiwi.com)

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Giovanni Bissoli, Skopelos

 

 Mohlo by vás zajímat: Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s Leonardem DiCapriem

Turismem nedotčený ostrov Skopelos

Mohlo by vás zajímat: levné letenky s cenou pod 500,- Kč vč. tax!

Mohlo by vás zajímat: Levné ubytování v Řecku

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.01.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.