Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Vše, co byste měli vědět o Vesuvu

Pompeje-VesuvVesuv je činný vulkán, tyčící se 1279 m nad Neapolským zálivem. Je asi nejznámější sopkou na světě. Má na svědomí zničení známých Pompejí a Herculanea v roce 79 n.l.. Z vrcholu zkázonosné sopky je překrásný výhled na celý záliv.

K vrcholu je možné vystoupat z městečka Ercolano, které je od vrcholu vzdálené asi 11 km po silnici. Celý výstup je možný zvládnout za 3 až 4 hodiny. Také je možné dojet na parkoviště pod vrcholem a na vrchol se dostat pěšky asi za 30 minut.

 

Kráter lze obejít asi z jedné poloviny, dále už turistická cesta není zpřístupněna. Lze si zaplatit průvodce, který vás vezme na místa u kráteru, kam se jinak turista nedostane. Nahoře je stánek se suvenýry, kde si můžete prohlédnout fotky z poslední velké erupce v roce 1944, zakoupit láhev vína z vesuvských vinic a další drobnosti.Vstupné se platí ve stánku cestou ke kráteru. Dospělí platí 6,50 €, studenti 4,50 €. V okolí můžete navštívit vykopávky v Pompejích nebo Herculaneu.


Vesuv-cesta

Levný hotel v blízkosti Vesuvu -  Bed & Breakfast Fuocomuorto Cena na noc pro dva - 1 230 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Cookie & The Hayden's, Vesuv

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.