Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Vše, co byste měli vědět o Vesuvu

Pompeje-VesuvVesuv je činný vulkán, tyčící se 1279 m nad Neapolským zálivem. Je asi nejznámější sopkou na světě. Má na svědomí zničení známých Pompejí a Herculanea v roce 79 n.l.. Z vrcholu zkázonosné sopky je překrásný výhled na celý záliv.

K vrcholu je možné vystoupat z městečka Ercolano, které je od vrcholu vzdálené asi 11 km po silnici. Celý výstup je možný zvládnout za 3 až 4 hodiny. Také je možné dojet na parkoviště pod vrcholem a na vrchol se dostat pěšky asi za 30 minut.

 

Kráter lze obejít asi z jedné poloviny, dále už turistická cesta není zpřístupněna. Lze si zaplatit průvodce, který vás vezme na místa u kráteru, kam se jinak turista nedostane. Nahoře je stánek se suvenýry, kde si můžete prohlédnout fotky z poslední velké erupce v roce 1944, zakoupit láhev vína z vesuvských vinic a další drobnosti.Vstupné se platí ve stánku cestou ke kráteru. Dospělí platí 6,50 €, studenti 4,50 €. V okolí můžete navštívit vykopávky v Pompejích nebo Herculaneu.


Vesuv-cesta

Levný hotel v blízkosti Vesuvu -  Bed & Breakfast Fuocomuorto Cena na noc pro dva - 1 230 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Cookie & The Hayden's, Vesuv

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!