Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Zandvoort

cs.wikipedia.orgChcete si vyrazit na dovolenou k moři, ale Chorvatsko vás už omrzelo? Pak je možná ten správný čas zamířit na sever. A taky trochu na západ, protože se podíváme na holandské přímořské letovisko Zandvoort. Slyšeli jste někdy o Zandvoortu? Ne? Pak to možná znamená, že tam nebude takový nával, jako v Chorvatsku.

 

 

 

 

 

Zandvoort, město s 16 000 obyvateli, je rekreační oblastní zejména pro obyvatele Amsterdamu. Město, založeno v roce 1 100 se až do devatenáctého století soustředilo na rybářský průmysl, než přešlo do turistické sféry a využilo své krásné, písečné pláže. Od té doby zde samozřejmě vyrostlo mnoho hotelů a turistických center, ale i kempy, restaurace a další zařízení pro lidi, kteří si chtějí užít dovolenou.

Není tudíž překvapením, že více, než polovina obyvatel je zaměstnána právě v turistickém ruchu.

 

en.wikipedia.org

By Robert Jaarsma, The Netherlands (Derivative from image:Aerial_zandvoort.jpg) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons


en.wikipedia.org

Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


V roce 2007 se stala zajímavá věc, která přitáhla pozornost světa právě na Zandvoort. V srpnu zde z oceánu vylovili figurku LEGO vysokou 2,5 m. Dodnes se neví, odkud pochází, ačkoliv se má za to, že ji stvořil některý z tamějších umělců.

 

Mapa

   Zdroj: openstreetmap.org


Pokud chcete v Zandvoortu strávit dovolenou, máte na výběr mezi mnoha ubytovacími zařízeními. Nejen hotely, ale také kempy, penziony, či možnost přespání u někoho z obyvatel, kteří pronajímají pokoje. Další možnost přespání a dokonce bez placení je tzv. "sdílení gauče" - Couchsurfing.

Hotel Zuiderbad
Blízko pláže
Pokoje pro jednu až dvě osoby (cena v rozmezí 59 – 117 € za noc)

Hotel Arosa
V centru
Pokoje pro jednu až tři osoby (cena v rozmezí 38 – 128 € za noc)

Center Parcs Strandhotel
Blízko pláže
Pokoje pro jednu až tři osoby (cena 35 € za osobu a noc)
Spousta možností rekreace (kulečník, minigolf, sauna, tenis, bazén, dětská zoo, bowling, a další)

Z kempů stojí za zmínku např. Camping de Branding, který nabízí možnost ubytování v chatkách, karavanech, nebo ve stanu. Kemp je blízko pláže, ale také centra.

A ještě tipy z booking.com:


Máte-li zájem se do Zandvoortu vypravit, nejvhodnější měsíc pro tuto dovolenou je srpen. Teplota moře i vzduchu může dosáhnout až 20°C, v této oblasti se jedná o nejteplejší měsíc. Naopak největší chlad je v lednu, únoru a prosinci, kdy se teploty vzduchu i vody blíží nule.

Autor: Jaromír Jurkovič

 

 


*Autor úvodní fotky - Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Autobusové spoje do Zandvoortu z Amsterdamu rezervujte zde

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.