Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Způsoby přepravy po Barmě

BarmaBarma neboli Myanmar je překrásná a možná prozatím turisty trochu opíjená země. V poslední době se ale objevování Barmy a vůbec celé jihovýchodní Asie stává stále více populárním. Zajímá vás, jak se v Barmě dopravovat? Funguje zde MHD?

Jaký způsob dopravy je nejlevnější? Přečtěte si tipy a rady, jak levně a pohodlně procestovat Barmu!

Vzdálenosti mezi jednotlivými místy často nejsou zrovna zanedbatelné, s tak se vyplatí vědět, jakým způsobem se dá v Barmě přepravovat z místa na místo.

 

 

Rikša

rikša je dopravní prostředek poháněný lidskou silou. Muž zpravidla táhne vozík, do kterého se vejdou minimálně 2 pasažéři. Tento způsob přepravy je nejvhodnější na kratší vzdálenosti po městě a zpravidla vás vyjde velice levně. Musíte se ale odprosit od pocitu lítosti, když uvidíte, jak se s vámi Barmánec táhne.

Můžete potkat také tzv. cyklorikšu, která funguje na podobném principu, akorát vás najatý člověk netáhne, ale šlape na kole, za kterým je „zapřažený“ vozík.

 

Barma

 

Pick- up

přeprava v zadní části pick-upu je v Barmě velice častá. Používá se jak ve městech, tak i na větší vzdálenosti. Je zajímavé, kolik místních obyvatel se dokáže do jednoho vozidla nacpat. Cena záleží na vzdálenosti, ale zpravidla se jedná o velice levnou formu dopravy. Podívejte se, kolik za stejnou trasu platí místní, než sami zaplatíte

Mototaxi

taxikářům jsme se v Barmě snažili vyhýbat, ale mototaxikáři nebyli tolik předražení. Zkrátka si sednete za řidiče na sedadlo spolujezdce, nasadíte helmu a vyrazíte. Jen pozor, aby vás schválně nebral vedlejší uličkami a zbytečně neprotahoval cestu do cíle, aby vám pak mohl navýšit cenu.

Pronájem motorky

Mnohem levněji než mototaxi vás vyjde pronájem motorky na celý den. Stojí to zhruba okolo 200 Kč na den. Zpravidla vám půjčí automat, takže odpadají starosti z řazením.

Autobus místní

autobus s místními je obvykle levnější než ten, kterým se vypravíte z hotelu. Někdy mu nefunguje klimatizace, ale i tak je cestování v něm určitým druhem poznávání dané země.

Autobus s klimatizací

lepší klimatizovaný autobus obvykle nabízí hotely nebo přepravní společnosti. Například za 15 000 barmských kyatů (280 Kč) jsme se dopravili z města Bago do Kalaw, což je asi 500 km. Autobus byl jako nový, s klimatizací a vodou zdarma. Řidič většinou zastavuje zhruba po 2-3 hodinách na odpočívadle s toaletami a občerstvením.

Letadlo

pokud chcete přesun urychlit, můžete využít dopravu letadlem. Vnitrostátní lety zajišťuje řada nízkonákladových společností. Podívejte se například na:

  • Golden Myanmar Airlines.
  • AirAsia
  • AirMandalay
  • Asian Wings Airways
  • Air KBZ

Vlak

Vlaky jsou v Barmě velice levné, zejména pokud si koupíte jízdenku třetí třídou - ty vyjdou extrémně levně. Vlaky nejsou sice tak rychlé jako v Evropě a někdy musíte v přeplněném vagonu stát, ale z místa na místo vás spolehlivě a levně přepraví. Dokonce i spoje na delší vzdálenosti sežene v rámci korun až desítek korun!

Minivan

místo autobusu někdy jezdí minibus nebo minivan. Nebyl by to špatný způsob přepravy, kdyby do něj ale Barmánci nenarvali dvakrát více pasažérů, než kolik tam ve skutečnosti patří.

 

Barma

Autor: Simona P., 13. 3. 2017

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Yangon (Rangún)

Jak chutná barmská kuchyně

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.