Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

10 nejlepších míst - Nice

Na pobřeží Středozemního moře leží známé  francouzské město Nice. Někdy se o něm říká, že je to hlavní město azurového pobřeží, a to proto, že má turistům opravdu co nabídnout. Nice má velmi bohatou historii, a místní obyvatelé jsou na svoji minulost hrdí. 

O 10 místech, které by bylo škoda v Nice vynechat, se dozvíte v následujících řádcích.

 

 

 

 

Čtvrť Stará Nice

Sem míří snad nejvíce turistů. Úzké malebné uličky, velké množství zachovalých památek, vysoké domy a kavárny mají velmi příjemnou atmosféru.

 

Place Masséna

Největší náměstí v centru města s obrovským nákupním střediskem o čtyřech patrech. Náměstí se pyšní řadou neoklasicistních budov ze začátku 19. století.

 

Cours Saleya

Věhlasný trh, kde se prodávají potraviny, sušené květiny, nejrůznější koření, oleje, mýdla, ale také keramika nebo starožitnosti.

 

Muzeum Marca Chagalla

Největší sbírka obrazů, kreseb i soch od tohoto světoznámého umělce. Stálou sbírku tvoří také 17 pláten, které představují jeho práci na Bibli. Během celé prohlídky si budete mít možnost prohlédnout první sál, který je tvořen třemi mnohoúhelníky. Zde se nachází 12 velkoplošných obrazů, které představují dvě první knihy Starého zákona. Pokračovat budete dalším sálem, kde si prohlédnete 5 kompozic na téma Píseň písní. Tak se nazývá další kniha Starého zákona. Také shlédnete krátký film o životě umělce, který celé prohlídce dodá tu správnou atmosféru. V okolí muzea se rozléhá nádherná příroda, překrásný park s olivovníky a spoustu další zeleně. 

 

Bazilika Notre Dame

Největší kostel ve městě, Notre Dame, byl postaven v 19. století. Možná budete mít štěstí, a v době, kdy Nice navštívíte, se zde bude konat jeden z proslulých koncertů. Ty bývají opravdu nezapomenutelným zážitkem. Notre Dame je totiž pro nejrůznější koncerty i recitály výborný díky své vynikající akustice.

 

Archeologická krypta

Jestliže patříte k milovníkům historie, pak si rozhodně udělejte čas na prohlídku k ruinám středověkého opevnění tohoto města. Ty se nacházejí v podzemních prostorách. V podzemní kryptě jsou k vidění zbytky obranné věže nebo cimbuří se střílnami. 

 

Andělsky nádherná promenáda

Úžasný zážitek si odnese každý, kdo se rozhodne užít si procházku po překrásné promenádě kolem azurového moře. Promenáda je lemována kavárnami a restauracemi. 

 

Phoenix Parc Floral de Nice

Pro odpočinek a relaxaci je vhodné navštívit největší skleník na světě, ve kterém se pěstují rostliny ze sedmi různých tropických oblastí. Rozkládá se na sedmi hektarech, a celkem je zde vysázeno asi 2 500 rostlin. Dokonce je zde k vidění i žraločí mládě. 


Chantecler-La Rotonde

Kde se v Nice dobře najíte? Na plážové promenádě se nachází restaurace Chantecler. Je velice extravagantní, až kýčovitá, ale její návštěva stojí za to. Její levnější napodobeninou je pak restaurace "La Rotonde", která je vyzdobená jako tržiště. Zde se naobědváte daleko levněji, a pochoutky, které se zde podávají, jsou skutečně výborné.

 

Přístav

Krásným místem je také přístav v Nice. Vydejte se sem na romantickou procházku. Sledujte odplouvající trajekty, a užijte si chvíle pohody při pohledu na nádherné moře.

 

 


 

 

Tip! Každoročně se v Nice koná proslulý karneval. Tato událost trvá 18 týdnů. Doporučujeme tedy Nice navštívit právě v tomto období.  

Tip! Ochutnejte místní specialitu La Socca. Jedná se o palačinku z cizrnové mouky. Možná vás zarazí, že se prodává roztrhaná na malé kousky, a navíc je dochucená pepřem, ale je dost možné, že vám zachutná, a neskončíte u jedné!

Tip! Fenochio, to je název slavné cukrárny, jež všem, kteří milují sladké, nabízí opravdu jedinečné pochoutky.

 

 

 

  Čtěte také: Cestopis z Nice  
   

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo, Nice 2016

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nice-zajímavosti, kam jít, co dělat?

Mezinárodní letiště Nice (NCE)

Vlakové nádraží - Gare de Nice-Ville

Jak dlouho trvá let do Nice?

Doba letu do Francie

Doprava z Nice do Saint Tropez

Doprava z Nice do Monaca

MHD v Nice

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.