Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Nice - splněný sen

Nice  Francie je mi velmi blízká a Nice, to je prostě moje srdcovka. Poprvé jsem zde byla pracovně, ale stacila mi krátká procházka a věděla jsem, že tu nejsem naposled.

Už pohled na nádherné azurové moře nemůže nechat nikoho chladným. Mimochodem do té doby jsem nechápala, proč má moře na obrazech impresionistů tak intenzivní jasně modrou barvu. Teď už tomu rozumím.

Ideální pro pobyt v Nice je pořídit si speciální French Riviera Pass kartu, která nabízí řadu výhod a nabízí například neomezené využití pro komentovanou projížďku po Nice nebo vstup do různých památek.

Nice nabízí návštěvníkům celou řadu možností. Je zde rada muzeí, za sebe můžu doporučit muzeum naivního umění - Musee International d'Art Naif Anatole-Jakovsky.

 

 

Nice
   

Za návštěvu stojí určitě i Chagallovo nebo Matissovo muzeum.

Naleznete zde však i nemálo historických objektů. Vynechat by návštěvníci rozhodně neměli místní hrad. Já tu byla dvakrát. Poprvé v dubnu, kdy rozkvetlé jaro v kombinaci s úžasnými výhledy na mořskou hladinu i na město, které je z tohoto pohledu tak půvabné, že nelze se do něj nezamilovat, ve mně zanechaly nesmazatelný dojem. Podruhé jsem zde byla s rodinou na počátku prázdnin  bylo to jiné, ale zase kouzelné. Zátoka Andělů, podhůří Alp, starý přístav – to vše lze pozorovat z hradního pahorku.

 

Nice

Nice

Nice

 

Cestu na hrad doporučuji spojit s návštěvou místního přístavu. Majestátně lodě i přepychové jachty, které vyvolávají touhu hned nasednout a vyplout. To je asi tak v kostce popis prvních pocitů.

 

Nice

Nice

 

A procházka městem pokračuje. Prakticky hned za starým přístavem vklouzneme do malebných starých uliček, plných hospůdek, obchůdků, krámků uměleckých ateliérů. První věc, která nás ohromí je úžasný místní Květinový trh. Kromě pondělka se zde lze kochat nepřeberným množstvím květin a nechat se omámit rozličnými vůněmi.

 

Nice Květiny
   

Pak už se ponořme do starých uliček a trošku i do starých časů. Procházet se zde můžeme celé dny, pořád je co obdivovat. Staré město je prostě nádherné a okouzlující.

 

Nice Nice
Nice Nice

 

Kdo nechce trávit svůj čas v muzeích a starých uličkách, ale chce si spíše užít koupání v moři, může navštívit některou z místních pláží. Je zde pochopitelně veřejná pláž, ale já vřele doporučuji některou z placených pláží. Lemují pobřeží podél celé proslulé Anglické promenády a určitě si vybere každý.

 

 

Nice

Nice

 

Moře je zde příjemné s oblázkovou pláží, vhodné je vzít si s sebou nějaké boty do vody. Po dovádění v moři pak lze odpočívat na pohodlnych lehátcích se slunečníky a vychutnávat si chlazené nápoje a koktejly, které roznáší usměvaví číšníci nebo posedět v mustnim baru.

A rozhodně není potřeba domů. Večery jsou zde nádherné. Posedět na pobřeží a vychutnávat si třeba západ slunce je skvělá alternativa.

 

Nice

 

Večery na pobřeží však lze strávit i na zahrádkách okolních hospůdek a pak procházkou po večerním městě. Světoznámý hotel Negresco ve večerním osvětlení působí prostě velkolepě. A totéž platí i o dalších objektech na Anglické promenádě.

 

Nice

Nice

 

Procházky po Nice jsou vůbec neodolatelné. Náměstí Placée Massena zaujme například sochami na vysokých pilířích, které v noci září různými barvami. Fascinující ve dne i v noci jsou místní fontány. Ve dne jsou především zdrojem zábavy pro děti. Zdejší park je oblíbeným místem pro návštěvníky i místní obyvatele, kteří sem chodí odpočívat a relaxovat.

 

Dalšího průvodce tímto městem čtěte zde

 

Nice

Nice

 

V Nice je toho k vidění pochopitelně mnohem více, ale tolik se toho zase za několik dnů stihnout nedá. Takže je nezbytné se sem znovu vrátit. :-) Au revoir, Nice...

Autor: P.U.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo Nice - Francie

 

 

Mapa

Trasa letu Praha - Nice

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 


Last minute zájezdy do Nice - přehled

10 nejlepších míst - Nice

Vlakové nádraží Gare de Nice-Ville

Jak dlouho trvá let do Nice

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.