Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Slunečné Nice, centrum muzeí i luxusu

Nice, cs.wikipedia.orgSlunce, přímořské pláže a luxus, to se vybaví každému návštěvníkovi, když se řekne francouzské letovisko Nice. Nachází se na jihu Provence mezi Cannes a Monakem. Patří do departementu Alpes-Maritimes a zahrnuje necelých 344 tisíc obyvatel.

Nice vzniká ve 4. století n. l., kdy ho zakládají Římané. Po nich zde zbyly různé vykopávky, Apollonův chrám a lázně. Ve středověku je město součástí Provence a do Francie se začleňuje teprve v roce 1866, ovšem Provence dodnes patří mezi perly Francie.

 

Nice, cs.wikipedia.orgPřístav

 

Katedrála na carovu počest

Podél mořského pobřeží vede Anglická promenáda. Když zvolíte procházku po staré části města, dostanete se do sítě úzkých uliček a náměstí. Na jednom z nich, Place Rossetti se nachází barokní katedrála svatého Reparata, vybudovaná v období 1650–1699. Prohlédnout si můžete i zdejší hrad, ze kterého je úchvatný pohled na celé město.

 

Nice, cs.wikipedia.orgAnglická promenáda


Ovšem za pozornost stojí kromě křivolakých uliček i katedrála svatého Mikuláše. Často se jí přezdívá ruský kostel. Proč? Na jejím místě stála vila, ve které roku 1865 zemřel ruský car Mikuláš Alexandrovič. Aby jeho manželka uctila carovu památku, poručila na místě vily vybudovat katedrálu. Pro Rusy, kteří opustili svoji zemi, se poté svatostánek stává připomínkou jejich vlasti.

Pozoruhodná je i zdejší ikona svatého Mikuláše. Do roku 1915 se nacházela venku, ovšem docházelo k jejímu černání, a proto byla nakonec uložena vevnitř. Tam se znovu objevily barvy, které všichni už považovali za ztracené.

 

Nice, en.wikipedia.org Panorama města

 

Obdivujte krásy malířského umění

Pokud se rádi podíváte na mistrovské kousky z oblasti výtvarného umění, navštivte muzeum Marka Chagalla, Henriho Mattisse a muzeum moderního umění. Chybí doplnit i muzea paleontologie, přírodní historie či asijských umění.

Jestli vás přestane bavit toulání po starém městě, můžete do některého z nich zavítat. Ovšem stojí za to, podívat se i do okolí Nice, kde k návštěvě láká například blízká středověká vesnice Saint Paul nebo skalnaté panorama Les Corniches.

 

Nice, en.wikipedia.org 

Foto, en.wikipedia.org

Přístav

 

Nabídka hotelů na booking.com

 

Nice

Zdroj: openstreetmap.org

Vzdálenost Nice – Marseille je 205 km, trasa cesty

 

Trasa letu - Nice

Trasa přímého letu z Prahy, přehled tarifů a letenek na Kiwi.com, doba letu cca 2h 50m

 


*Autor úvodní fotky - By Pimlico27 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat:

Nice-zajímavosti, kam jít, co dělat?

Tip na levný eurovíkend: Nice

Cestopis z Nice - splněný sen

Letenky do Nice od 1 541 korun

10 míst v Nice, které musíte navštívit

Vlakové nádraží v Nice

Doba letu do Nice

Zdroj videa: YouTube CC, A Minute In..., Nice

 

Zdroj videa: YouTube CC, TranslatorsCafe.com, Nice

 

Zdroj videa: YouTube, Clinton Stamper, Nice

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 28.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.