Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Průvodce přístavním městem Valdez

ValdezPokud už jste na Alijašce někdo byl a zavítali jste do přístavního města Valdez, tak asi víte, že cesta přes hory bývá často v mlze a člověk vidí sotva před sebe. Pokud o návštěvě teprve přemýšlíte a plánujete cestování v této neuvěřitelně krásné divočině, rozhodně Valdez navštivte a mlhou a nepřízní počasí se nenechte odradit.

Snad nebude pršet a subarktické klima města obklopeného zasněženými vrcholky vás v létě příjemně překvapí. Nám svítilo sluníčko a bylo nezvykle teplo. Jen kupy sněhu za barevnými alijašskými domky prozrazovaly, že léto trvá pouze dva měsíce a poté přijde opět nekonečná a tmavá zima.

 

 

 

 

Jakmile jsme vystoupili z auta, okamžitě nás nohy zavedly k přístavu. Místní lidé se tu živí hlavně rybolovem, a tak nás fascinovali otužilí a houževnatí rybáři zpracovávající takové množství ulovených ryb. Také jsme si jednu koupili a později připravili v kempu nad ohněm. Jen si ji člověk tolik nevychutná, když stále sleduje, zda-li nepřišel na hostinu také medvěd. Těmi se to v okolních lesích jenom hemží!

 

 

Muzeum ve Valdezu bych rozhodně doporučila všem cestovatelům. Najdete tu vycpaná zvířata, jako ostatně všude na Aljašce, ale také se dozvíte zajímavé informace o drsném životě ve zdejším klimatu a trocha historie o původních obyvatelích, o Indiánech, vám bude jenom ku prospěchu.

 

 

A co se nám líbilo úplně nejvíce? Dvoudenní túra podél zátoky k vodopádu. Kempovat se může na takové travnaté ploše u vody, batohy si kvůli medvědům uschovejte v železných přihrádkách k tomu určených a nebo si je zavěste na strom. A nezapomeňte dodržovat pravidla divočiny: jíst na jednom místě, kempovat na dalším a na jiném uschovat batohy. Travnatá plošinka je prý oblíbeným místem místních medvědů. A věřte, že potkat je nechcete!

K vodopádu se musí šplhat malinko do kopce, ale není to nic hrozného. A dole v jezírku se otužilci mohou vykoupat.

Víte, na co nikdy nezapomenete pokud navštívíte Valdez? Zaručeně na chuť čerstvého a šťavnatého lososa.

Autor: Diana S.

 

 

 

Čtěte také:

7 nejlepších zážitků a míst na Aljašce

Zlatá horečka na Klondiku

Aljašské město Skagway

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.