Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Agios Kirikos

Agios Kirikos! Už jen pouhé vyslovení jména hlavního města ostrova Ikaria vyvolá v člověku pocit, že zde uvidí úchvatnou architekturu a historie na něj dýchne z každého rohu. A tento pocit rozhodně není nesprávný...

 

Agios Kirikos, město založené před třemi sty lety, nabízí obojí, jak architekturu spojenou s Egejským mořem, tak i tempo moderního města. Co se architektury týká, najdete zde staré panské domy, malebné uličky spojené dlouhými schody, nádherné zahrady plné květin rozmanitých druhů i barev. Co se moderního pojetí týká, náměstí zvané platia je doslova obklopené obchody s designovými značkami, suvenýry, kavárnami a bary, a v neposlední řadě zde najdete mnoho agentur, které vám zprostředkují výlet lodí, poradí kam na dobré jídlo, nebo jen jak strávit volný den.

 

 
                                      Počasí v této lokalitě
 

 

Mezi turisty jsou velmi populární horké prameny Asclepious. Pokud vás místní člověk odkáže na prameny Mustafa, nenechte se zmást, je to jen starší název stejných pramenů. Turisté sem jezdí za jejich léčivými účinky do lázní. Prameny ale vyvěrají z moře, a tak není nezbytně nutné platit za lázně, můžete se vykoupat i poblíž. Nevýhodou je, že přijdete o služby a komfort, záleží na každém, co od dovolené očekává. 

 

 

Další věcí, která je pro Agios Kirikos typická, jsou výhledy. Pozorovat vody Ikarského moře vás jen tak neomrzí. A kdyby náhodou ano, můžete svůj zrak obrátit k ostrovům Patmos, Fourmi nebo Samos. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete i pobřeží Turecka. Okolí hlavního města je plné malebných vesnic, některé se nachází vysoko v horách, jiné zase v úpatí a nabízí ovoce utržené přímo ze stromu. Pokud tedy budeme zrelaxovaní z lázní, káva a koktejly už vám polezou krkem, pronajměte si auto či skůtr a vydejte se do jedné z vesnic. Už cestou budete stavět na každém kroku a kochat se okolím.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Pyrgos Exclusive Boutique Villas

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Κastro Ηotel

Cena na noc pro dva - 910 Kč

 

Zkrátka ať od dovolené čekáte cokoliv, Agios Kirikos vám vezme dech.

 

Autor: Veronika Hadravová

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.