Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Řecký ostrov Samos

Samos je jedním z  řeckých ostrovů. Nachází se ve východní části Egejského moře nedaleko pobřeží Malé Asie. Jeho celková rozloha činí přibližně 480 km².

 


 

 

Objevte přírodní krásy ostrova Samos

Protože je tu moře poněkud studenější než ve zbytku Řecka, také tu tolik nebují turistický ruch. Což představuje výhodu pro všechny, jejichž záměrem je užít si zdejší krásy v poklidu. Nádherné pláže skryté v ústraní totiž za návštěvu zcela jisté stojí. Mezi ty vyhlášené patří například Potokaki či Votsalakia.

Mimo stovek těchto romantických zákoutí nabízí ovšem Samos také  hory. Příroda je tou hlavní devizou pro návštěvníky, ostrov je doslova pokrytý zelení.

 

 

Vybudováno zde bylo několik rozsáhlých turistických center, nicméně ubytování lze sehnat v podstatě v každé vesnici. Centrem turismu je pak pochopitelně hlavně metropole Sámos. Mezi další nejnavštěvovanější lokality patří Kokkari nebo Pythagorion Potokakki.

 

By Pe-sa (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Mnohem víc než nádherná příroda

Samos však skýtá mnohem více zajímavostí. Ujít byste si neměli rozhodně nechat ani kouzlo místní gastronomie, zejména pak sladké víno. Ostatně ne nadarmo získal přezdívku „ostrov vína“. Za ochutnání stojí také čerstvé  ryby, dary moře nebo zdejší gyros či souvlaki. K masu často coby přílohu dostanete bílý řecký chléb. Kdo holduje spíše sladkému, rozhodně musí vyzkoušet specialitu v podobě jogurtu s medem nebo oblíbený dezert baklava. Chcete-li ovšem ochutnat autentické Řecko, pečlivě vybírejte podnik, kam půjdete, řada restaurací se přizpůsobila vkusu turistů.

Samos za sebou má i pestrou minulost. Na tu dodnes upomínají mnohé památky. Milovníci dějin si tak přijdou na své, pokud zavítají hlavně k Eupalinovu tunelu. Ten vznikl již v 6. století př. n. l. za vlády tyrana Polykrata. Jde o akvadukt a sloužil původně pro zásobování hlavního města vodou.

Nedaleko odsud byste našli přístav Pythagorion, který nese jméno po slavném řeckém matematikovi. Zde je možné navštívit archeologické muzeum a zhlédnout další připomínku pestré historie – zbytky římského divadla.

 

Přehled ubytování v této lokalitě

 

 

Doprava na ostrov

Tento ostrov disponuje Letištěm Samos (SMI), nicméně v okolí se nachází vícero  mezinárodních aeroportů (např. letiště Ikaria leží cca 50 km odsud), ze kterých se sem dostanete lodní dopravou. Síť silnic zajišťuje bezproblémové jízdy na výlety i přesuny z letiště do letovisek.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, FreKoMovie, Samos - Řecko

 

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled pěti největších řeckých ostrovů:

1. Kréta - více informací zde

2. Euboia - více informací zde

3. Lesbos - více informací zde

4. Rhodos - více informací zde

5. Chios - více informací zde

 

 

*Last minute dovolená na ostrově Samos - přehled

Seznam letišť v Řecku

Doba letu do Řecka

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.