Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ikaria – ostrov dlouhověkosti

Tento  řecký ostrov má pověst dlouhověkosti lidí. Netvrdí to jen místní obyvatelé, ale tento fakt potvrzují i statistiky, podle kterých patří ostrov Ikaria mezi pět míst na světě, kde se místní obyvatelé dožívají neobvykle vysokého věku.

 

 

Základní údaje o ostrovu

Ikaria leží na východě Egejského moře necelých 20 km jihozápadně od známějšího ostrova Sámos.

Jeho rozloha je 255 km2 a stálých obyvatel zde žije kolem osmi tisíc a hlavním městem ostrova je Agios Kirykos.

Název ostrova je odvozen od mytologického syna Daidalose, slavného letce Ikara, který se právě tady měl podle řeckých bájí zřítit do moře při svém pokusu letět ke slunci.

 

Ubytování v hlavním městě ostrova

  Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Violetta's Studios

Cena na noc pro dva - 1 041 Kč
 

To Gefyraki Rooms

Cena na noc pro dva - 781 Kč
 

Hotel Rena

Cena na noc pro dva - 831 Kč

 

Tajemství dlouhověkosti

Důvodů bude pravděpodobně více. Především to ale zřejmě je díky čistému vzduchu a poklidnému a pomalému životnímu stylu. Lidé se zde hodně druží, užívají si radosti pospolitého rodinného života a jsou až do vysokého věku stále aktivní. Horský terén je nutí chodit pěšky, ale také umějí odpočívat.

 

Významnou roli hraje strava, která se skládá z ryb, zeleniny a čistého vína, které neobsahuje žádné konzervační látky. To vše dohromady přispívá k léčivým účinkům ostrovního prostředí.
   

Dovolená na ostrově Ikaria

Tento ostrov je vhodný pro turisty, kteří mají rádi pohyb v zachovalé přírodě a na místech, jež nejsou ještě zasažena turistickým ruchem. Krajina je zde plná horských masivů, divokých útesů a termálních pramenů.

Ubytování najdete v rekreačních domech, které jsou rozesety na různých místech. Nejvíce možností je v centru ostrova, kterým je městečko Agios Kirikos. Kromě vycházek do zdejší divoké přírody si můžete i odpočinout na některé z mnoha písčitých pláží.

Večer lze posedět v místní taverně nebo restauraci. Ochutnávat tradiční řecká jídla,  ryby, plody moře a vše zapíjet výborným vínem.

 

 

Kam na výlet

Přestože je ostrov Ikaria poměrně malý a převážnou jeho část tvoří hory, nabízí několik zajímavých míst, která mohou zvídavé turisty uspokojit. Často navštěvovaným místem je rybářská vesnice Armenistis. Její přitažlivost a atraktivita spočívá zejména v její naprosté autentičnosti, tradičním způsobu rybolovu včetně péče o lodě a sítě. Každého návštěvníka okouzlí uvolněná atmosféra.

 

 

Kdo má rád procházky spojené s nakupováním, pak se může vypravit do nejrušnějšího místa na ostrově, kterým je Agios Kirikos. Je to typické přístavní město jaké znáte z jiných řeckých ostrovů. Místní lidé zde žijí v tradičních nízkých domcích s bílou fasádou a modrými doplňky. Působivé jsou dřevěné balkóny plné květin.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Ikaria (JIK)

 

Pláže

K nejhezčím plážím na Ikarii patří pláž Messakti, která tvoří lagunu připomínající pláže v Karibiku. Díky skalnatým útesům je lákavá pláž zvaná Seychely a velice malebná je také pláž nesoucí název Nas. Od ní je to jen kousek do rybářské vesnice Armenistis a také do nádherné přírodní oblasti Halari Gorge. Je to vlastně roklina plná jezírek, řek a vodopádů, která poskytuje příjemné osvěžení a alternativu v parném létě.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

 

Nejvyšší hora Řecka - Mytikas

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.