Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Amalfi, městečko jako z pohádky, jenž postavili přímo v rokli

Když se zadíváte na Amalfi, jedno z městeček jižní  Itálie, užasnete nad jeho krásou, kterou ještě prohlubuje krajina, do níž je zasazeno. Před očima moře, v zádech se vám tyčí hora Monte Cerreto. Samotné městečko je vybudované v rokli a všude, kam se kouknete jsou malebné domečky namačkané jeden na druhém.

Kouzelná atmosféra tu vyzařuje na každém kroku a to již od počátku 4. století, kdy bylo městečko založeno. Nejkrásnější jsou Amalfi i místní stejnojmenné pobřeží zalité podzimním sluncem. Proto se nemusíte obávat, že si pro letošek na tuto destinaci musíte nechat zajít chuť.

 

 

 

 

Za dob námořní republiky Marinara di Amalfi

Městečko Amalfi vystavěli v roce 320 n. l. vojáci císaře Konstantina a již v 10. století z něj byla slavná obchodní velmoc s vlastní flotilou. Ve zdejším přístavišti se ujednalo nespočet obchodů, prošly zde tuny soli a obilí, nechyběl ani trh s otroky.

Z tohoto období se dochovalo velké množství památek. Jednou z nejzajímavějších staveb je dóm A. Andrea postavený v arabsko-normanském slohu. Hned poblíž můžete navštívit Chiostro del Paradiso, křížovou chodbu, která v minulosti sloužila jako pohřebiště pro významné měšťany.

 


   Ubytování

 

Amalfi Apartment

Cena na noc pro tři - 1 285 Kč
 

Hotel La Pergola

Cena na noc pro dva - 1 680 Kč
 

Dobrodružstvím bez aut, prověříte své síly

Každého správného turistu lákají zajímavosti, památky či jiné atrakce. Na Amalfi je však nejkrásnější okolní krajina, kterou si můžete užívat naprosto nerušeně bez hluku automobilů. Do města titiž nesmí a ani nemohou, téměř všude jsou schody. A tak se smíte v klidu kochat divokými útesy, užívat si koupání v čistém moři nebo jen poklidně odpočívat na sluníčku na jedné z místních pláží.

 

 

Pokud patříte mezi ty aktivnější jistě vás potěší, že okolí Amalfi je protkáno velkým množstvím stezek, po kterých v minulosti putovali mezci. Nejčastěji se jedná o úzké cestičky, které vás dovedou do tichých údolí, ke skalním stěnám a hojným porostům citronovníků. Nejoblíbenější z těchto stezek je Sentiero dei Dei neboli Cesta bohů. Začíná ve vesnici Agerola-Bomerano 500 m. n. m.,  projdete se po amalfském pobřeží a ocitnete se i v divoké skalní krajině vysoko nad mořskou hladinou. Při procházce strávíte zhruba dvě hodiny na čerstvém vzduchu.

 

 

Amalfské pobřeží, jedna z památek světového dědictví UNESCO

Divoké a nespoutané, takové je na první pohled Amalfské pobřeží. Stejně takový je i jeho původ. Tvoří jej vulkanická hornina, kterou po tisíciletích pokryly skály, keříky kručinky, citronovníky a další porost.

 

 

Protože se zde snoubí nádherná příroda s kulturou na jednom místě bylo pobřeží zapsáno na seznam světových památek UNESCO. Za jeho krásu a jedinečnost vděčíme sopce Vesuv, která je od Amalfi nedaleko. Jedná se o nejaktivnější sopku na evropském území a proto budeme doufat, že jednou městečko i pobřeží nezmizí pod její lávou stejně, jako před miliony let jeho základ vznikl.

Autor: Ivana Rašková

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ali Freie, Amalfi

 

Zdroj videa: YouTube CC, TravAgSta

 

 

Zdroj videa: YouTube CC,Tony Mintz, Amalfi 2017

 

   
Trasa jízdy  autem z Prahy do italského města Amalfi, vzdálenost činí 1 590 km. Čas: 13:53., zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Informace - Itálie

 

Seznam letišť v Itálii

 

Seznam měst v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.